Tábor převezme stadion, kde jsou doma Ledecký, Nešpor či Šašinka. A co dostavba další tribuny?

Tábor převezme do svého majetku stadion v Kvapilově ulici, který nyní patří druholigovému klubu Silon Táborsko.

Tábor převezme stadion, kde jsou doma Ledecký, Nešpor či Šašinka. A co dostavba další tribuny?

Klub by stále v areálu trénoval a hrál své domácí zápasy, ale náklady na provoz a případné investice by hradilo město. Novináře o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.

"Jde o to, aby si obě strany řekly, co to znamená, když město stadion Kvapilova převezme do svého majetku. Na bedrech města pak bude asi přes milion korun ročně provozních peněz na údržbu a chod stadionu. Také se musí vyladit, jak to bude s reklamou, kterou může klub prodávat obchodním partnerům, ale už se bude jednat o městské plochy," řekl starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

Podle něj by tak město provozovalo takzvaný sportovní kampus. Jde o lokalitu, kde jsou v těsné blízkosti fotbalový stadion, sportovní hala, plavecký bazén a atletický areál. "Fotbalový stadion by také rovněž spadal pod organizaci Tělovýchovná zařízení města Tábor, která spravuje i ostatní sportoviště," uvedl Pavlík.

Klub Silon Táborsko delší dobu uvažuje o dostavbě další části tribuny pro sedící diváky. "Projekt úplně nezavrhujeme, ale musíme zvážit, za jakých podmínek by to připadalo v úvahu," uvedl starosta. Klub Silon Táborsko je v současné sezoně po podzimní části sezoně ve druhé lize na devátém místě.

Pardubice spadnou a nepomůže jim ani návrat na zrekonstruovaný stadion, předpovídá opora Karviné