Pardubice spadnou a nepomůže jim ani návrat na zrekonstruovaný stadion, předpovídá opora Karviné

Obránce či krajní záložník Rajmund Mikuš odehrál za druholigovou Karvinou, jejíž součástí je už třetí sezonu v řadě, maximální počet zápasů a na trávnících strávil největší počet minut z celého kádru MFK. Díky čtyřem trefám je navíc v rozběhlé sezoně nejlepším střelcem mužstva.

Pardubice spadnou a nepomůže jim ani návrat na zrekonstruovaný stadion, předpovídá opora Karviné

Jak je exjihlavský fotbalista spokojen s nynější pátou pozicí ve F:NL a šestibodovou ztrátou na vedoucí Příbram? "Pořád je to hratelné, samozřejmě. Ztrácíme šest bodů na vedoucí Příbram, která má nového trenéra a hlavně ji hostíme v prvním jarním kole. Na barážové příčky máme tříbodové manko - je to otevřené," prohlásila na webu mfkkarvina.cz týmová opora.

Tým však na tom mohl být mnohem lépe. "Po skvělém začátku rozhodl nepovedený „anglický týden“, během kterého jsme prohráli tři zápasy o jediný gól. Tam se to podle mě zlomilo a můžeme říct, že s celou podzimní částí asi nemůžeme být spokojení," doplnil sedmadvacetiletý kolega Durosinmiho, Budínského či Papadopulose.

Jedno pozitivum se však na podzim přeci jen událo. Tým konečně začal sbírat tři body v domácím prostředí. "To je určitě pozitivní, protože poslední dvě sezóny jsme před našimi fanoušky moc nevyhrávali," přiznala opora týmu trenéra Tomáše Hejduška.

Baráž ale bývá pro druholigové celky velmi složitá. Dosud proti prvoligovému protivníkovi neuspěl ve dvojzápase žádný druholigový tým. "Sílu máme! Pokud bychom hráli baráž, tak nám věřím," zaznělo z úst rodáka z Dunajské Stredy.

Kdo podle něj skončí ve FORTUNA:LIZE poslední a rovnou sestoupí o patro níže? "Za mě to budou Pardubice. A nepomůže jim ani návrat na zrekonstruovaný stadion," zakončil.

Kmenový slávista Plavšič se nejspíš bude moci s Hapalem, Ndefem. a spol. radovat také v příštích měsících...