V lednu budeme aktivní, potvrdil Arteta a oznámil, jaké cíle má v merku

Co se zranil Gabriel Jesus, který bude nejméně do jara mimo hru, věděl Mikel Arteta, že musí urychleně jednat, chce-li se i nadále držet v boji o titul.

V lednu budeme aktivní, potvrdil Arteta a oznámil, jaké cíle má v merku

Brazilský forward se zranil v posledním zápase základní skupiny na v MS v Kataru, kde si poranil koleno, se kterým se následně nevyhnul operačnímu zákroku.

Vrchní šéf lavičky Arsenalu už před třemi týdny říkal, že se jedná o vážnější zranění, které kouskuje jeho manažerské plány, a proto zváží možnost, že by se v zimním přestupovém okně přinesla náhrada. Po důkladné rozvaze byly tyto zprávy potvrzeny a vypadá to, že jen u jedné posily to nezůstane.

„Určitě to zabere čas, než se Jesus vrátí. Co jsme se dozvěděli verdikt lékařů, shodli jsme se, že hned v lednu budeme na přestupovém trhu aktivní,“ odhaloval Arteta na tiskové konferenci.

A kdo přijde? „Musí to být správný hráč. Takový, který nám sedne do koncepce. Tím se ale nicméně řídíme při výběru každé posily. Vždy se musí jednat o správného hráče, který nás posune dál. Stále nemáme tak širokou sestavu, abychom si mohli vybírat,“ přiznával.

Arsenal se tedy v zimě zaměří hlavně na útočníka. „Znám Gabriela a vím, že nemohu dávat žádné predikce ohledně toho, kdy se vrátí. Jedná se o vážné zranění, jehož rekonvalescenci nemůžeme nikterak uspěchat. Útočník je tedy naší prioritou, ale když bude volný nějaký náš přestupový cíl i na jinou pozici, budeme také jednat,“ dodal Arteta.