Necelých 160 milionů korun pro Slavii a smlouva do roku 2026. Za Hrošovským sviští expres Sor

Úřadující vicemistr z vršovické Fortuna arény by mohl v nadcházejícím zimním přestupovém okně přijít o nigerijského univerzála Yiru Sora. Jak se uvádí na portálu hln.be/voetbal, o dvaadvacetiletého rodáka z Lagosu opět stojí KRC Genk, jenž je doma v Cegeka Areně pro necelých 25 tisíc diváků.

Necelých 160 milionů korun pro Slavii a smlouva do roku 2026. Za Hrošovským sviští expres Sor

Bývalý expres Baníku Ostrava, jenž ve Slezsku nevydržel ani rok a letos v lednu se odebral do slávistických struktur, byl aktuálním lídrem belgické First Division A váben již v hlavním transferovém období.

I když svého času nabízel dvacet zápasů neporažený zaměstnavatel explzeňského Patrika Hrošovského až 8 milionů eur, momentálně se má mezi oběma stranami jednat o nižší přestupové sumě (6,5 milionu eur, čili necelých 160 milionů korun) a to i přesto, že má perspektivní krajan Petera Olayinky platný kontrakt až do 31. prosince 2026. V novém působišti by se pak měl upsat na čtyři a půl roku.

Sor, jenž kvůli touze zmizet do Belgie jen po pár měsících v české metropoli nemá mít úplně ideální vztahy s hlavním trenérem Jindřichem Trpišovským, na startu ročníku 2022/2023 laboroval s lýtkem a v červenobílém trikotu toho mnoho neodehrál.

Ve FORTUNA:LIZE pomohl Slavii za celý podzim jen 77 minut čistého času, odehrál jeden poločas v MOL Cupu a v pohárové Evropě zaznamenal pět vystoupení.

Rychlonožku, u nějž na transfermarkt.com svítí tržní cena 4 miliony eur, by Genk měl rád ve svém kádru ještě do konce roku. Výjezd na půdu Kortrijku by sice nestihnul, nicméně 8. ledna 2023 už by teoreticky mohl být k dispozici na domácí šlágr s Bruggami. Právě ty skolily Genk ještě v červenci naposledy...

Jít do Sparty teď, nebo až v létě 2023? Světlo do dilematu brněnského drahokamu vnesl agent Paska...