Ďáblové odmítají s De Geou prodloužit smlouvu. Je čas na novou brankářskou jedničku?

David De Gea byl podle mnohých nejlepším brankářem světa, pak mu ovšem před čtyřmi lety hrubě nevyšlo MS v Rusku a od té doby se to s ním nese. Výkony sice už zlepšil, ale stále to asi není takové, aby si ho ďáblové chtěli udržet.

Ďáblové odmítají s De Geou prodloužit smlouvu. Je čas na novou brankářskou jedničku?

Erik ten Hag si vzal až příliš moc k srdci svůj úkol navrátit Manchester United tam, kam patří. Tato změna zahrnuje kompletní změnu herního stylu a bohužel i razantní přestavbu kádru. Tak moc razantní, že vynaložená částka na přestupy bude stoupat do stamilionů liber.

Server Manchester Evening News zaměřující se převážně na domácí městské dění informuje, že se Erik ten Hag v rámci přestavby rozhodl neudělit Davidu De Geovi novou smlouvu. Ta stávající mu vyprší za rok a půl.

Jako už tradičně, i zde můžeme počítat se třemi teoretickými scénáři. Buďto David zůstane a pak případně odejde zadarmo, anebo se prodá nadcházející léto. V tom třetím případě je ještě šance, že se namotivuje natolik, aby změnil Hagovo rozhodnutí a předvedl, že zapadá do trenérovy koncepce a že si nový kontrakt zaslouží.

Zvěsti o případném odchodu De Gey nejsou rozhodně vycucané z prstu. Důkazem nám je skautská síť Rudých ďáblů, která aktuálně sleduje novou případnou brankářskou jedničku. Nejvíce v této souvislosti bývá skloňováno jméno Dioga Costy z Porta.