Ibrahimovič varuje Leãa: Je to rozdílový hráč, ale na nové adrese bude muset i on začít od nuly

Třiadvacetiletý portugalský útočník Rafael Leão vzbuzuje svými výkony pozornost zvučných evropských dravců a očekává se, že jednání o jeho budoucnosti budou již během lednového přestupového okna velmi intenzivní. Hvězdička AC Milán je vábena Chelsea či Realem Madrid, ale zkušený týmový kolega Zlatan Ibrahimovič varuje, že uspěchaný přesun by pro něj mohl být kontraproduktivní.

Ibrahimovič varuje Leãa: Je to rozdílový hráč, ale na nové adrese bude muset i on začít od nuly

Leão patřil k tvářím portugalského reprezentačního výběru na MS v Kataru, ale úspěch se po krachu s Marokem nekonal. Na klubové úrovni je to jiné a v barvách Rossoneri se hraje o obhajobu mistrovského titulu v Serii A.

AC Milán by však mohlo na jaře již bojovat bez něj, neboť se očekává, že bude v lednu pokoušen ze strany neoblomných zájemců.

„Myslím, že by měl pokračovat v Miláně. Je pro nás velmi důležitý a je jedním z těch, kteří jsou v zápasech rozdíloví. Loni byl nejlepším hráčem Serie A. Jeho čísla mluví za vše. Není pochyb o tom, že se mu daří,“ nechal se slyšet Ibrahimovič v rozhovoru pro Sky Italia.

Legendární střelec ale zůstává zdrženlivý v otázce jeho možného přesunu. „Trenér Pioli mu dává velkou svobodu ve hře, což mu vyhovuje. Tyhle situace v jiném klubu nenastanou hned. Pokud se rozhodne odejít, bude začínat zase od nuly. Bude muset přesvědčit trenéra, vedení i fanoušky. Když přišel sem, taky nebyl rozdílovým hráčem. Musel vyrůst a získat si tu důvěru,“ dodal švédský útočník.