Šokující přestupové ambice Villy: Emery jedná o podpisu Joaa Felixe z Atletica

S příchodem španělského kouče Villarrealu se stává birminghamský klub na přestupovém trhu významně ambicióznějším. A po zájmu o středopolaře Barcelony Francka Kessieho jej nyní média spojují s ještě odvážnějším transferovým tahem.    

Šokující přestupové ambice Villy: Emery jedná o podpisu Joaa Felixe z Atletica

Aston Villa podle španělského deníku Marca ve Španělsku intenzivně jedná o možném přestupu mladé hvězdy Joaa Felixe do Birminghamu. Možný přestup hráče, v minulosti spojovaného s velkokluby jako je Paris Saint-Germain nebo Manchester United, na této linii má být přitom podle španělských novinářů nakloněné jak Felixovo domovské Atletico Madrid, tak jeho agent Jorge Mendes. Atletico je na jednu stranu připraveno přijmout ztrátu, když za Felixe vyinkasuje jen část z před třema lety za Felixe zaplacených 113 milionů liber Benfice, Aston Villa bude ve snaze o podpis třiadvacetiletého Portugalce sáhnout zřejmě rekordně do kapsy.

Šéf Atlética Gil Marín v rozhovoru pro španělskou televizní stanici TVE už potvrdil, že Felix příští měsíc s nejvyšší pravděpodobností zřejmě klub opravdu opustí. "Myslím, že je jedním z nejlepších na světě, ale z důvodů, které teď nemá cenu rozebírat, není vztah mezi ním a trenérem dobrý, stejně jako jeho motivace,” konstatoval podle Marcy pro TVE Marín. Španělští novináři zároveň připomínají, že Atletico je do jisté míry k prodeji nuceno, když se do “finanční nepohody” dostalo nepostupem do playoff v letošním ročníku Ligy mistrů.

O třiadvacetiletý ofenzivní talent, který aktuálně v Kataru figuruje v základní sestavě portugalského národního týmu se v minulosti zajímaly velkokluby jako zmíněný Manchester United, PSG nebo Bayern. Marca uvádí, že je to tým Unaie Emeryho, který se nyní postavil do čela fronty na Felixe. A možný transfer tímto směrem má podle španělských novinářů podporovat i Jorge Mendes. Felix by pro Villu byl významným posílením na místě útočníka, když Emery má aktuálně k dispozici duo Ings - Watkins, stejně jako přestupový rekord, když zatím nejvíc Villans zaplatili 38 milionů za příchod Emiliana Buendii z Norwiche dva roky nazad.