Straky se nemusí bát, jeho saúdští majitelé na Old Trafford k Manchesteru United neutečou

Roční působení Saúdů v Newcastle může předčasně skončit, varoval britský tisk s tím, že majitelé Strak mají sondovat možnost koupě Manchesteru United. Jejich vlastnictví severoanglického klubu by tak skončilo zhruba po roce.  

Straky se nemusí bát, jeho saúdští majitelé na Old Trafford k Manchesteru United neutečou

Nebojte se, neodcházíme. Těmito slovy uklidňují saúdští vlastníci fandy Newcastle United po zvěstech, že přemýšlejí, že by si pořídili blyštivější fotbalový diamant a že se mají zajímat o koupi Manchesteru United. Ten je na prodej po prohlášení rodiny Glazerů a kolem Old Trafford se štosují zájemci, údajně včetně nejbohatšího Brita Jima Ratcliffa, nejhodnotnější společnosti světa Applu a samozřejmě řady severoamerických a arabských investičních skupin a fondů. Majitelé Newcastlu, kteří by samozřejmě Straky museli v případě koupi Red Devils prodat, mezi nimi ale nejsou.  

“Ty zprávy nejsou pravdivé,” odmítl informace třeba deníku Chronicle saúdskoarabský ministr sportu, princ Abdulaziz bin Turki al-Faisal, s tím, že jeho šéfové včetně faktického vládce Saudské Arábie, prince Mohammeda bin Salmána, jsou projektu Newcastlu věrní a hodlají Eddieho Howea v cestě na vrchol anglického fotbalu dále podporovat. "PIF právě investovala do Newcastlu a na to se soustředíme. Na druhou stranu, pokud se najde soukromý investor, který by se k nám chtěl přidat, tak samozřejmě proč ne?" řekl Turki al-Faisal deníku The Times.

Newcastle, byť zatím nepřivedl žádné očekávané superhvězdy,  vstoupil do letošní sezóny skvěle a po patnácti zápasech Bruno Guimaraes a spol. drží třetí příčku, když před pauzou způsobenou Mundialem vyhráli v řadě pět ligových utkání. Podle expertů právě takový herní úspěch a prokázání ambic Eddie Howe a sportovní úsek Newcastle potřebují, aby mohli relevantně oslovovat největší jména fotbalového světa. K dispozici totiž mají “bezedné” fondy svých majitelů a proti jejich ekonomické síle se už začíná jejich konkurence bouřit. Přitom zatím ji Newcastle ještě přiliš nepoužil. Ale pokud jeho majitelé na severu Anglie opravdu zůstanou, nebude to dlouho trvat.