Lobby agentů tady je, osobně jsem ale nezažil, že by to přesáhlo únosnou mez, tvrdí Chytrý

Důležitý asistent Jaroslava Šilhavého u českého národního mužstva Jiří Chytrý potvrdil, že se reprezentační výběr nominaci co nominaci potýká s lobby hráčských agentů.

Lobby agentů tady je, osobně jsem ale nezažil, že by to přesáhlo únosnou mez, tvrdí Chytrý

V posledních letech vzbudil emoce nejeden konkrétní příklad a zdaleka nejde jen o mladé tváře z FORTUNA:LIGY, u nichž každé mezinárodní vystoupení šroubuje jejich tržní cenu nahoru.

Veřejně se přetřásal i poslední listopadový sraz proti Faerským ostrovům a Turecku a z poslední doby lze zmínit například povolávání Alexe Krále, když jen seděl v Londýně, na úkor Lukáše Kalvacha, který naopak táhl Viktorii k titulu.

"Typologicky jsou jiní. Na běžecké souboje ve větší aktivitě na větším hřišti je vhodnější Alex Král. Kompaktně z bloku na menším hřišti zase vynikne Lukáš Kalvach, herní inteligencí, čtením hry," vyčíslil v podcastu "Z voleje" člen realizačního týmu Česka.

Manažeři podle někdejšího šéftrenéra mládeže Slovácka i Zlína tu a tam prodávají své klienty i přes mediální prostředí. "Cítíme, když se někde objeví článek, že někdo je výborný. To může být, ale s tím musíme umět pracovat. Samozřejmě tady lobby agentů je, je to jejich džob. Součástí naší práce je těmto tlakům nepodlehnout a tvořit nominaci pouze na základě výkonnosti a typologie hráčů, která odpovídá způsobu hry, kterou bychom se rádi prezentovali. Mančaft by okamžitě poznal, kdybychom podléhali jejich tlaku. Je ovšem součástí práce s nimi komunikovat. Nominace je na nás. Osobně jsem nezažil, že by to přesáhlo únosnou mez," ozřejmil Chytrý, jenž už je pravou rukou trenéra Šilhavého necelou dekádu a prošel s ním i několik klubových štací.

ŠILHAVÝ: LETOŠEK NEMŮŽEME HODNOTIT POZITIVNĚ, ALE HERNĚ JSME VĚTŠINOU NEPROPADLI