Lvíčata nejdou na Portugalsko v nejsilnějším složení. Museli jsme trošku improvizovat, potvrdil Suchopárek

Česká reprezentace do 21 let se v prvním ze dvou přípravných duelů utká v pátek s úřadujícími vicemistry Evropy Portugalci. Kvůli kolizi s osmifinále domácího poháru nastoupí výběr trenéra Jana Suchopárka v kombinované sestavě.

Lvíčata nejdou na Portugalsko v nejsilnějším složení. Museli jsme trošku improvizovat, potvrdil Suchopárek

"V kvalifikaci (o mistrovství Evropy 2023) jsme se potkali s Angličany, kteří v naší skupině patřili jediní do top v této kategorii. Portugalsko je srovnatelný soupeř. Ukáže nám naše možnosti a přinese zkušenost pro nás jako celý tým," prohlásil třiapadesátiletý Suchopárek na on-line tiskové konferenci.

Kvůli osmifinále MOL Cupu se musí obejít bez pětice sparťanů, kteří za "Lvíčata" pravidelně nastupují. Po duelu v Portugalsku se jednadvacítka představí v úterý ve španělské Murcii s Norskem. U toho ale nebude několik hráčů z Olomouce a Liberce, které příští sobotu čeká vzájemný souboj v domácím poháru.

"Nemáme maximální počet hráčů, na které jsme zvyklí. Nechci říct, že nám to v přípravě dělalo problémy, ale museli jsme trošku improvizovat. Věřím, že jsme se na soupeře připravili dobře. Byť nejsme v nejsilnějším složení, zkusíme být maximálně efektivní, vstřelit nějakou branku, a pokud možno být kvalitní v defenzivě, jako jsme byli ve většině kvalifikačních utkání," uvedl Suchopárek.

Nadpoloviční většina hráčů v aktuálním výběru si dosud v jednadvacítce nepřipsala žádný start. Jedním z debutujících hráčů proti Portugalsku by měl být olomoucký brankář Jakub Trefil.

"Těším se na to moc. Jsem hrozně rád, že šance přišla a že si odbydu premiéru, pokud se nic nestane, zrovna proti Portugalsku. Je to pro mě odměna a moc si toho vážím," řekl Trefil.

Duel v Portimau proti Portugalsku má výkop ve 20:15. Přímý přenos odvysílá FAČR TV.

Jednadvacítka si účast na "malém" Euru zajistila v září díky úspěšné baráži s Islandem. Před startem mistrovství Evropy, které se uskuteční na přelomu června a července 2023 v Rumunsku a Gruzii, sehraje v březnu dva přípravné zápasy. Utkat by se mohla s dalšími účastníky závěrečného turnaje Belgií a Nizozemskem.

Kamerun bez Ngadeua? Trenér Song je loutka, rozhodoval asi někdo úplně jiný, zlobí se agent exslávisty