Vyhazovat nejlepšího českého trenéra současnosti? To fakt ne, ubezpečil Tvrdík a zmínil pohárový rekord Slavie

Slavii se po delší době nepodařilo postoupit ze základní skupiny evropských pohárů, ovšem závěrečná domácí remíza s tureckým Sivassporem (1:1) už na to neměla příliš vliv. Rozhodlo se v jiných zápasech. Po vypadnutí z EKL byl v sešívané kabině Jaroslav Tvrdík. Zatímco Stanislav Tecl o jeho slovech mluvit nechtěl, Jindřich Trpišovský o to neměl problém informovat...

Vyhazovat nejlepšího českého trenéra současnosti? To fakt ne, ubezpečil Tvrdík a zmínil pohárový rekord Slavie

"Byl v kabině, pochválil tým za bojovnost a řekl nám, že si ji musíme přenést do dalších zápasů. Mluvil k týmu motivačně, abychom pokračovali v nasazení, protože potřebujeme zvládnout zbytek podzimu. Největší apel byl, aby se zklamání nepřeneslo na zbytek zápasů, jednoznačně viděl, že jsme chtěli udělat maximum pro postup. Apeloval na nás v pozitivním duchu, aby se to nepodepsalo na zbytku výkonů v podzimní části," ozřejmil na pozápasové tiskové konferenci šestačtyřicetiletý odborník z vršovické Fortuna arény.

Sám první muž slavného "S" pak vše na Twitteru shrnul do několika bodů. "Neohlížejte se do minulosti, budeme znovu psát budoucnost. MOL Cup je cesta do třetího předkola Evropské ligy. Minimální jistota. Můžeme se soustředit již jen na národní soutěže. Viktorku budeme pronásledovat všude, kde to jde. O titulu není rozhodnuto. Ať žije jaro," promlouval k příznivcům.

Podle jeho slov nejde být úspěšný vždy a za každých okolností a za poslední roky je na mužstvo stále velmi pyšný. "Šest let za sebou základní skupina evropských soutěží. Český rekord. Vybrali jsme si slabší rok. Víme, kde jsme udělali chyby. Velmi nás to mrzí a nehledáme alibi. Budeme tvrdě pracovat. Příští rok se vrátíme silnější," vzkázal předseda slávistického představenstva.

A co možné řešení budoucnosti hlavního trenéra a jeho štábu? "Je třeba pokoru, najít chyby a hledat příležitosti pro zlepšení, ale vyhazovat nejlepšího českého trenéra současnosti? To fakt ne," udělil důvěru bývalému vůdci Horních Měcholup, Žižkova i Liberce, který pracuje v Edenu od ledna 2018 a brzy tedy bude slavit svou první pětiletku v sešívaném.

Příspěvky do českého koeficientu v této sezoně:

Slavia: 38,9 %
Plzeň: 35,2 %
Slovácko: 24,1 %
Sparta: 1,9 %

Příspěvky do českého koeficientu za posledních pět let:

Slavia: 46,9 %
Plzeň: 20,6 %
Sparta: 8,7 %
Jablonec: 8,7 %
Liberec: 6,9 %
Slovácko: 5,4 %
Boleslav: 1,4 %
Olomouc: 1,4 %

Rozhořčený Pulpit o derby na Bohemce: Jednoduše prasárna! Byl v tom úmysl, kde jsou teď ti Fevolucionáři?!