Možná, že až skončím, tak to slovo pro mě bude mít víc váhu, hlásí pro fans Sklářů legenda Vondrášek

Letos oslavil své pětatřicáté narozeniny, ale nad koncem hráčské kariéry vůbec neuvažuje. Celý čas mu jsou domovem teplická Stínadla. Má za sebou 340 ligových startů ve žlutomodrých barvách a nikdy za jiný klub v české nejvyšší soutěži nenastoupil. 

Možná, že až skončím, tak to slovo pro mě bude mít víc váhu, hlásí pro fans Sklářů legenda Vondrášek

Tomáš Vondrášek prošel mládežnickými kategoriemi v Sokolovském Baníku, tedy ve městě, kde se narodil. Od svých šestnácti let je však věrný "sklářům". Za ta léta se mezi fanoušky stal velice oblíbeným, mají ho za legendu klubu. V rozhovoru pro Teplický deník prozradil, jak on sám svou pozici vnímá. „Možná, že až skončím, tak to slovo pro mě bude mít víc váhu. Ale to, že jsem u fanoušků oblíbený, je pochopitelně příjemné. Možná je to tím, že jsem tu celou kariéru, že jsem nikdy neměl tendenci odcházet. Jsem zkrátka spjatý s klubem," nechal se slyšet v periodiku, které čtou nejen fanoušci Sklářů.

 V Teplicích začínal jako útočník, ale za dob trenéra Jiřího Plíška přesedlal na pozici krajního beka. „Měl se mnou plány jinde než v útoku. Možná to bylo tím, že jsem byl spíš ten typ útočníka, který góly připravuje pro jiné. Branek jsem tolik nedával, útočník se hodnotí podle gólů. Tak mě pan Plíšek dal dozadu. Bůh ví, jak by to dopadlo, kdybych zůstal útočníkem. Třeba bych se neprosadil, paběrkoval po hostováních“, rozpovídal se na adresu své rotace na postech.

Za necelých patnáct sezon stihl za Severočechy vstřelit 22 branek. Nasbíral 54 žlutých karet a přidal k nim 2 červené. K tomu všemu mu zbývá posledních 39 zápasů, aby překonal svého bývalého spoluhráče Pavla Verbíře v počtu startů v teplickém dresu v nejvyšší české soutěži. Nikdo jiný do více zápasů v historii klubu nenastoupil.

I v pokročilejším fotbalovém věku se ale stále cítí fit. „Dělám maximum pro to, abych se cítil dobře. Co se týče regenerace, tak vím, co mi vyhovuje. Ale nikdy jsem nebyl váleček na masérském stole, naopak to moc nevyhledávám. Dám si rád sauničku, studenou vodu, důležitý je i spánek. A také psychická pohoda, kterou díky mé rodině mám dosyta.", dodal v rozhovoru pro Teplický deník.