Pardubice vyhrály zaslouženě, daly mimořádně krásné góly, přiznal po prohře v derby hradecký Koubek

Měl to být nepříliš komplikovaný krok Vašulína, Kubaly a spol. na udržení se v závěsu za vedoucí trojkou proti beznadějně poslednímu soupeři. Nakonec si na Pardubicích Votroci kompletně vylámali zuby.  

Pardubice vyhrály zaslouženě, daly mimořádně krásné góly, přiznal po prohře v derby hradecký Koubek

Na první gól Janoška ještě dokázal Hradec Kubalovým srovnáním odpovědět. Na následující dva góly (Černého a znovu Janoška) už reakci svěřenci Miroslava Koubka najít nedokázali. Sám trenér Votroků výmluvy nehledal. Pardubice podle něj jeho tým prostě přehrály. „Je to zasloužené vítězství, Pardubice byly od začátku lepším mužstvem. Nedokázali jsme správně reagovat na jejich neustálé napadání a vysoký presink, neplnili jsme úplně dobře taktiku. Soupeř měl lepší pohyb a byl produktivní, dal mimořádně krásné góly,“ zkonstatoval na pozápasové tiskové konferenci Koubek.

Koubek zároveň připustil, že svěřencům Radoslava Kováče se taktikou podařilo jeho fotbalistům dostat do podvědomí, že pardubická strategie na hradecké platí. „Pardubice prostě dřely. Měli výrazně lepší pohyb než my, byli asi lepší i soubojově. Neříkám, že naše mužstvo nebojovalo, ale tohle prostě nebyl náš den a soupeř svou hrou nás dokázal dostat do úzkých,” pokračoval Koubek ve své analýze zápasu. Jeho svěřenci tak odmítli možnost posunout se na třetí místo před Spartu, naopak v neděli hrozí, že je začnou ohrožovat Bohemians a Olomouc.

Úplně jiné pocity samozřejmě měl pardubický Radoslav Kováč. Ten na lavičce Východočechů zaznamenal druhou výhru (celkově ve 14 zápasech třetí) a po dlouhé době měl důvod své svěřence chválit. Ve východočeském derby odehraném v Mladé Boleslavi vypíchl hlavně střelce dvou gólů Dominika Janoška. „Jsem za něj rád, jde správnou cestou. Vždycky chtěl být všude, kde je míč, ale takhle to dneska nejde. U něj je zásadní herní disciplína, a teď se mu to vyplácí,“ citoval kouče Pardubic na pozápasové tiskové konferenci server iDnes.