Jedenáct gólů? Je jedno, že to byla Čáslav, před Spartou nás to ohromně nakoplo, ví Koubek

Pohárová utkání bývají nevyzpytatelná, což na vlastní kůži ještě prakticky nedávno poznaly takové Pardubice, které už jsou z kola venku. Sousední Hradec Králové se nyní vydal na půdu divizní Čáslavi, kde nezaváhal, on doslova oslnil a zvítězil vysoko 11:0. Brankář domácích nestačil nosit balony ze sítě.

Votroci v rámci středečního klání přijeli do Čáslavi, o níž předem věděli, že se může do takto velkého zápasu dobře namotivovat. Svěřenci trenéra Koubka nechtěli nic podcenit, a proto od prvních sekund zaveleli k plné ofenzivě. Domácí celek v osmnácté minutě rázem prohrával 0:2.

Ta pravá demolice ovšem přišla v druhém poločase. Hradečtí se nesnažili bránit třígólový náskok, s nímž šli do kabin, oni si chtěli hru užít. A tak se najednou spustila kanonáda, která se zastavila až na čísle jedenáct! Diváci se nestačili divit, ale trenér Koubek žasl.

„Já o těchto zápasech říkám, že to často bývají pasti na prvoligové týmy, ale kluci se s tím popasovali velmi dobře a předvedli skvělý výkon. Ty góly byly potřeba ke znovuzískání střeleckého sebevědomí. Je jedno, proti jakému soupeři je dáte, ty góly se prostě musí dát. A tohle pro nás před Spartou bylo velmi důležité,“ zhodnotil trenér Koubek utkání, které jeho tým poslalo do dalšího domácího poháru.

Hradec je tedy po dominantním výkonu na hřišti Čáslavi opět psychicky na koni. V praxi své nově nabité sebevědomí bude moct ukázat až po reprezentační pauze, konkrétně 1. října, kdy se Votroci představí na půdě pražské Sparty. Papírově zcela odlišný soupeř, ale zato ne zrovna v oslnivé formě. Východočeši jistě mohou znovu překvapit.