Už jen 12 gólů! Přesně tolik chybí současnému brněnskému gólostroji k "nesmrtelnosti"

Minulý víkend brněnský snajpr doslova řádil, když třemi góly sestřelil poslední Pardubice a zařídil tak svému týmu veledůležité tři body, kterými Zbrojovka opět získala tak potřebný klid a pohodu, jíž potřebovala na cestě k záchraně v nejvyšší soutěži. Funkční veterán Jakub Řezníček však vyhlíží i další metu.

Už jen 12 gólů! Přesně tolik chybí současnému brněnskému gólostroji k "nesmrtelnosti"

Produktivní čtyřiatřicetiletý útočník mužstva z druhého největšího města republiky se čím dál více přibližuje k metě 100 prvoligových gólů a vstupu do Klubu ligových kanonýrů.

Nyní se nachází na cifře 88 branek, z níž také dvě zaznamenal v zahraničních působištích - jednu v belgickém Lokerenu a druhou ve slovenském Ružomberoku. 

Ovšem kdyby se počítaly i zásahy z F:NL, byla by zmíněná stovka překonána již v minulém ročníku, ve kterém se hrdina posledního kola trefil osmnáctkrát a stal se v barvách Zbrojovky nejlepším střelcem české druhé ligy.

O působení pod Špilberkem ostatně mluví bývalý forvard Plzně i Sparty v rozhovorech jako o osudovém angažmá, vždyť v jeho dresu zaznamenal celkem i s domácím pohárem dohromady 55 branek. 

Brněnští fanoušci pějí ódy na svého forvarda, a společně s ním vyhlíží tíživý úspěch. Někteří dokonce věří, že se ho podaří dosáhnout již v aktuální sezóně 2022/2023, což by tedy byla pořádná gólová jízda.

Jak už bylo řečeno - k zápisu mezi ligové kanonýry mu v tuto chvíli chybí 12 tref, ale je tu ještě jedna možná meta. V počtu prvoligových zásahů v brněnském trikotu by to také znamenalo překonání jeho současného kouče Richarda Dostálka. 

Další nejbližší čekatelé do Klubu ligových kanonýrů:

Tomáš Pekhart - 97

Martin Doležal - 92

Tomáš Wágner - 92

Zdeněk Ondrášek - 91

Tomáš Necid - 89

Hráč kola: Veterán z Brna zase explodoval a už vládne střelcům. Kubala popravil Dynamo, Jurečka Spartu. Mareček zářil proti svým