Hráč kola: Veterán z Brna zase explodoval a už vládne střelcům. Kubala popravil Dynamo, Jurečka Spartu. Mareček zářil proti svým

Vybrat nejlepšího hráče 13. ligového kola bylo tentokrát sázkou na jistotu. Jmenuje se Jakub Řezníček a zázraky umí dělat na počkání, góly ihned. Pardubicím vstřelil hned tři a usadil se v čele tabulky kanonýrů. Kteří playeři se v naší rubrice umístili jen těsně za ním? 

Hráč kola: Veterán z Brna zase explodoval a už vládne střelcům. Kubala popravil Dynamo, Jurečka Spartu. Mareček zářil proti svým

1, Jakub Řezníček (FC Zbrojovka Brno)

Když mu před rokem a půl ukázali dveře v Teplicích, mělo se za to, že to pro veterána Řezníčka je dost možná konec ligové kariéry. On se ale vrátil. A brány elitní soutěže neotevřel, nýbrž je rozrazil z pantů!

V dresu podceňovaného nováčka z Moravy nasázel tenhle třiačtyřicetiletý šutér od startu ročníku už devět gólů, svým chladnokrevným počínáním v koncovce je dost možná nejspolehlivějším útočníkem ligy. Dokázal to i o víkendu v Ďolíčku, kde po krásných souhrách se spoluhráči sestřelil třemi góly Pardubice. Hattrick zaznamenal teprve potřetí v kariéře. Ještě v dresu Teplic jím před dvěma lety skolil Zlín, v roce 2018 coby forvard Sigmy seknul tímhle stylem Duklu.

Nyní to odnesly Pardubice. Nechaly ho, aby akce zakončoval, což byla jistá smrt (1:3). Zvlášť na hřištích soupeřů je totiž Řezníček jako uragán. Vstřelil tam každý ze svých dosavadních devíti gólů, až na dva případy to vždycky znamenalo vítězství. I proto je Zbrojovka na solidním osmém místě a on v čele střelecké listiny.

"Statistiky trochu sleduju, na nějaké hodnocení je však příliš brzy. V první řadě musím poděkovat klukům, že mi šance připravují. Brno mě bralo s tím, že skórovat umím, góloví útočníci navíc v lize moc nejsou. Zatím to funguje tak, jak má, tak snad to bude pokračovat,“ uvedl Řezníček po vítězství.

Foto: FC Zbrojovka Brno