Hráč kola: Veterán z Brna zase explodoval a už vládne střelcům. Kubala popravil Dynamo, Jurečka Spartu. Mareček zářil proti svým

Vybrat nejlepšího hráče 13. ligového kola bylo tentokrát sázkou na jistotu. Jmenuje se Jakub Řezníček a zázraky umí dělat na počkání, góly ihned. Pardubicím vstřelil hned tři a usadil se v čele tabulky kanonýrů. Kteří playeři se v naší rubrice umístili jen těsně za ním?

4, Václav Jurečka (SK Slavia Praha)

A na závěr Václav Jurečka, jenž se stal jedním z hrdinů velkého pražského derby. Hrál ho poprvé v životě, na place si však počínal jako protřelý mazák. Zvlášť v konfrontaci s některými sparťany, kteří byli v roli pouhých komparzistů.

Skóre otevřel už v páté minutě, kdy po chybě stopera Martina Vitíka poslal svůj tým neomylně do vedení. Ještě do přestávky Slavia přidala další góly, odvěkého rivala rozebrala na součástky. Obzvlášť při čtvrté brance, kdy právě Jurečka hravě přetlačil u lajny Caspera Höjera a pak poslal skvělou nahrávku do vápna, odkud Peter Olayinka pojistil náskok sešívaných. Zápas tak skončil debaklem, klíč od hlavního města si přeberou fotbalisté z Edenu.

“Na videu jsme viděli, že soupeř chybu jako před prvním gólem může zkrátka udělat. Do podobných příležitostí jsme se mohli dostat ještě několikrát, v první půli jsme si ale všechno vynahradili. Výsledek 4:0 hovoří jasnou řečí,“ prohlásil Jurečka.