Hromada je v absolutně nejlepším rozpoložení, co je v Edenu. Emočně umí to, co Slavii v poslední době strašně chybělo

I když bývalý mládežník několika italských celků včetně Juventusu Jakub Hromada nenastupuje v podzimní části Evropské konferenční ligy, při současné nemalé marodce sešívaného "S" je velmi důležitou součástkou kádru Jindřicha Trpišovského.

Hromada je v absolutně nejlepším rozpoložení, co je v Edenu. Emočně umí to, co Slavii v poslední době strašně chybělo

V MOL Cupu se šestadvacetiletý slovenský záložník nedávno podílel na demolici druholigové Dukly a ve FORTUNA:LIZE naskočil k tomuto datu do osmi duelů s bilancí jednoho přesného zásahu.

Hraje nyní bývalý hráč Liberce, Plzně či Senice nejlépe za celou dobu, co působí ve vršovickém Edenu, což už je více než pět let?

"Kuba je jeden z mála hráčů, kteří tady byli, když jsme přicházeli. Jsou tu tři, vlastně dva, Bořil je dlouhodobě zraněný. Také si prošel zdravotními peripetiemi, teď je ale v absolutně nejlepším rozpoložení," pochvaloval si na oficiálních stránkách klubu šéf slávistické lavičky.

Držitel pěti českých trofejí sice působí na první pohled nenápadně, nicméně dost cítit je i v kabině. "Hodně mu sedí role, kdy čím mu dáváte složitější úkoly a on cítí zodpovědnost za tým, tím roste jeho výkon. Cítí se důležitou součástí týmu, dostal se do určitého věku a emočně umí to, co nám v poslední době strašně chybělo. Někteří kluci jsou na hřišti až moc hodní, on ale například s Ondrou Lingrem patří k hráčům, kteří umí tým strhnout," chválil svého svěřence.

Velmi silnou stránkou je jeho pomoc defenzivě. "Jeho výkony jsou teď na velké úrovni, byla by strašně zajímavá statistika, kolik dostáváme gólů když je a když není na hřišti. Vloni jsme v nějakém zápase hráli s nulou, v 87. minutě jsme ho museli vystřídat a minutu po tom hned dostali gól," připomněl jeho nemalý vliv Trpišovský.

Ve čtvrtek proti Ballkani ho v sestavě přirozeně čekat nelze, nicméně v následném vršovickém derby proti Bohemians 1905 už by se ho opět základní sestava týkat měla.

Události 13. kola: Hororová půlhodina Sparty, hradecký magnet na červené, Řezníček s čistým hattrickem po téměř 5 letech