Ostřejší tým v derby? Slavia, ukázaly statistiky poslední dekády

O tom zápase se dlouho dopředu mluví, na hřišti to jiskří a pro rozhodčí je nominace vyznamenáním. Verdikty sudích pak bývají i propírány a derby dlouho doznívá i v pozápasových ohlasech. Jak se vůbec píská duel Sparty a Slavie a jak k němu přistupují týmy? Kdo sbírá karty a kolik penalt bylo odpískáno za posledních 10 let?

Ostřejší tým v derby? Slavia, ukázaly statistiky poslední dekády

Žluté karty

Jen dvakrát v období let 2012-2022 se stalo, že by jeden z aktérů derby neinkasoval žlutou kartu. V sezóně 2012/13 se to při výhře 3:1 povedlo Spartě, o čtyři roky později to zvládla Slavia, která na Letné zvítězila 2:0 a i díky tomu si nakonec došla pro titul. Z celkového pohledu se žluté karty častěji udělují hráčům Slavie. Během třiadvaceti zápasů jich dostala 84, oproti tomu Sparta 66. V průměru tedy Slavia inkasuje 3,65 žlutých karet na utkání, Sparta poté 2,86.

V posledních třech vzájemných zápasech se se žlutými kartami roztrhl pytel. Nejvíce práce měl před rokem rozhodčí Ondřej Berka, jenž rozdal celkem třináct žlutých karet. Jednu z nich obdržel i kouč Slavie Jindřich Trpišovský. A celkem ve třech posledních duelech bylo uděleno 30 žlutých karet!

Foto: SK Slavia Praha