Je to lež, žádná neexistuje, tvrdí o údajné Haalandově výstupní klauzuli ve smlouvě Guardiola

Další dva góly v Lize mistrů proti Kodani za pouhý poločas ještě navyšují buzz, který v posledních dnech cvrčí kolem norského útočníka Manchester City Erlinga Haalanda. Informace o výstupní klauzuli v jeho smlouvě ale mají být nepravdivé.   

Je to lež, žádná neexistuje, tvrdí o údajné Haalandově výstupní klauzuli ve smlouvě Guardiola

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola odmítl spekulace o možném odchodu Erlinga Haalanda. Podle informací některých britských médiích zveřejněných na začátku týdne má totiž  norský útočník ve smlouvě mít klauzuli, podle níž by mohl za dva roky působení v Manchesteru City (tedy v roce 2024) odejít za 180 milionů eur z klubu. Přičemž po jeho úvodních představeních na hrotu Guardiolova výběru okamžitě začaly vznikat spekulace spojující norský fenomén s možným odchodem do Realu Madrid, který by danou sumu neměl problém zaplatit. .

Proti sílícícím spekulacím tohoto typu pak cítili potřebu zakročit i na Etihad Stadium. "Není to pravda. Ve smlouvě s Realem ani jiným klubem nemá výstupní klauzuli. Takže znovu opakuji, že to není pravda. Navíc mám pocit, že je u nás opravdu spokojený," prohlásil včera oficiálně kouč Manchesteru City Pep Guardiola, kterého citoval web SportSkeeda.

Real se o Haalanda zajímal už loni, útočník nicméně po odchodu z Dortmundu dal přednost City. A tam podepsal smlouvu na pět let. V letošní sezoně zatím střelecky bezprecedentně září, když zatím vstřelil za City 19 gólů ve 12 zápasech. Včera vstřelil dvě branky během úvodních 32 minut a podílel se na výhře 5:0 proti Kodaní v Lize mistrů. Do druhého poločasu pak již nenastoupil. "Nikdo samozřejmě neví, co přinese budoucnost. Ale hlavní je, že u nás dobře zapadl, je spokojený a oblíbený u všech v klubu. To je nejdůležitější," doplnil  Guardiolův citát SportSkeeda.