Král asistencí? Matějovského střídá po uplynulých pěti kolech Ševčík

Statistika Přihraj:Král asistencí zná v sezoně 2022/23 druhého vítěze. Po triumfu mladoboleslavského záložníka Marka Matějovského se díky povedenému období mezi 6. a 10. kolem raduje slávista Petr Ševčík. Špílmachr Pražanů v uvedeném období nahrál svým spoluhráčům na tři branky a do řady dalších příležitostí je svými přihrávkami dostal.

Král asistencí? Matějovského střídá po uplynulých pěti kolech Ševčík

O vítězství osmadvacetiletého středopolaře rozhodl až duel 10. kola mezi Slavií a Libercem. Vedoucím mužem metriky Přihraj:Král asistencí byl do té doby mladý slávistický obránce David Jurásek, jenže právě v tomto duelu se Petr Ševčík blýskl dvěma nahrávkami.

Nejprve po jeho centru poslal Pražany do vedení Aiham Ousou, sedm minut nato šikovný záložník svým centrem posadil balon na hlavu Petera Olayinky, který v duelu se Slovanem zvýšil na 2:0.

Díky dvěma asistencím tak Ševčík v čele statistiky Přihraj:Král asistencí vystřídal spoluhráče Davida Juráska. Oba měli na kontě v té chvíli tři asistence. Ševčík totiž zapsal asistenci v 6. kole proti Teplicím, kdy z rohu přesným centrem na přední tyč našel Ondřeje Lingra, jenž neomylně zakončil hlavou. 

O Ševčíkově prvenství nakonec rozhodlo, že své parťáky vyslal do vyššího počtu gólových šancí, a to konkrétně do dvanácti, zatímco zadák Jurásek "pouze" do osmi.

Slávistický záložník, kterého zdobí skvělá kopací technika, tak v následujících pěti zápasech nastoupí s označením Přihraj:Král asistencí na rukávu a po skončení sezony bude dres i s jeho podpisem vydražen. Výtěžek aukce poputuje na Nadační fond Zelený život.

Asistence Petra Ševčíka:

  • SK Slavia Praha – FK Teplice 6:0 (přihrávka na gól na 1:0)
  • SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 3:0 (přihrávka na gól na 1:0)
  • SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 3:0 (přihrávka na gól na 2:0)