Komety ligy? Obrozený střelec Slavie, brněnský Messi i dánský stoper Sparty

Z české nejvyšší soutěže uplynulo devět kol, tudíž nastal čas pro první malou rekapitulaci. A začít by se mělo samozřejmě pozitivně. Kteří fotbalisté vyskočili v úvodu ligy nejvíce do popředí? Zde jsme pro vás vybrali pět komet, se kterými se ještě v létě asi moc nepočítalo. 

Komety ligy? Obrozený střelec Slavie, brněnský Messi i dánský stoper Sparty

1, Stanislav Tecl (SK Slavia Praha)

Může být kometou ligy hráč, jemuž prvního září bylo 32 let a českou nejvyšší soutěž kope už patnáctou sezonu? Vypadá to možná trochu divně, ale co je u Stanislava Tecla koneckonců normální? I z té nejvyloženější šance občas netrefí bránu, pak se zase umí trefit z ničeho. Především je to ale hráč, který po třicítce zažívá svou velkou fotbalovou renesanci.

Shodou několika okolností se zas a znovu stal jedničkou sešívané ofenzivy a za úvodních devět ligových kol dokázal vstřelit hned osm gólů, navrch přidal dvě asistence. I kdyby už žádný další bod nepřidal, i tak to pro něj bude statisticky nejlepší sezona od ročníku 2015/16, kdy ještě oblékal dres Jablonce. Ke svému střeleckému maximu mu navíc chybí už jen čtyři přesné trefy, které by tímto tempem mohl nastřádat ještě do konce podzimu. Když zůstane ve formě, trenér Jindřich Trpišovský na něm bude stavět dál.

Zdroj: SK Slavia Praha