Neuer mě vzal s sebou do kabiny, vrátil se k hodně příjemným chvílím s kapitánem Bayernu Tvrdoň

Pro plzeňského náhradníka Mariana Tvrdoně, který si kvůli zranění Jindřicha Staňka připsal druhý soutěžní start za Viktorii Plzeň za sebou, šlo v bavorské Allianz Areně o jeden z největších životních zážitků. A to i navzdory jasnému výsledku 0:5.

Neuer mě vzal s sebou do kabiny, vrátil se k hodně příjemným chvílím s kapitánem Bayernu Tvrdoň

Vytáhlý slovenský brankář s minulostí v Brozanech totiž strávil drtivou většinu kariéru v druholigovém Ústí nad Labem a o startu v Lize mistrů se mu tou dobou mohlo pouze zdát. "Je to příjemný zážitek, protože chytat před takovými fanoušky a na takovém stadionu je pro mě výborná zkušenost a fantastický zážitek do konce života," rozmlouval po závěrečném hvizdu na německé půdě osmadvacetiletý fotbalista.

Od trenérského štábu dostal znovu přednost před letní posilou z Dunajské Stredy a bývalým mládežnickým reprezentantem Martinem Jedličkou. "Takhle se to stalo, trenéři na mě ukázali. Šel jsem do zápasu v pohodě, užít si to a odmakat to jako kluci. Ti už některé zápasy měli, ale pro mě to byl asi nejtěžší zápas," přiznal brankář, kteří si v průběhu pohárového utkání říkal, že by byla ostuda prohrát vyšším rozdílem než 5:0.

Svůj výkon posuzovat nechtěl a nechá to na jiných, třeba na kouči brankářů Matúši Kozáčikovi. "Některé góly šly určiě chytat nebo bych potřeboval trošku štěstí, že by mě to trefilo. Ale hráči jsou na top úrovni. Střely byly prudké a šlo na ně těžko reagovat. Možná se to dalo chytat, ale nechám to posoudit trenéry," vzpomínal na inkasované góly strážce západočeské svatyně.

V rámci celého německého výjezdu ho navíc moc potěšil jeho brankářský protějšek a kapitán Bayernu Manuel Neuer, který si pro něj po závěrečném hvizdu připravil mini exkurzi v útrobách Allianz Areny. "Vzal mě s sebou do kabiny, ptal se mě, jak jsem si zápas užil. Musím říct, že to bylo hodně příjemné. Hned mi říkal, že mám počkat a dá mi dres," vrátil se k vlídnému chování dlouholeté mnichovské jedničky Tvrdoň.

Foto: FC Bayern Mnichov