Úspěšné driblinky? Mladé hvězdičky Zbrojovky a Sparty zatím nestačí na tohoto nenápadného gambijského útočníka

Základní část FORTUNA:LIGY dospěla do své třetiny a ze statistik už se začínají profilovat také borci, jejichž silnou stránkou je vedení míče, hra jeden na jednoho a hlavně pokusy o individuální průniky.

Úspěšné driblinky? Mladé hvězdičky Zbrojovky a Sparty zatím nestačí na tohoto nenápadného gambijského útočníka

Mezi ofenzivně laděné hráče, kterým byl k tomuto datu evidován úspěšný driblink minimálně dvakrát za zápas, patří např. Moses Usor, Mick van Buren, Adam Vlkanova, Jakub Považanec, Ewerton, Lukáš Sadílek nebo Antonín Růsek.

Na nejlepší ligovou pětku současnosti však zatím nikdo z výše jmenovaných nestačí. V tomto směru se totiž vyhřívají v čele žebříčku zástupci Jablonce, Teplic, Sparta, Brna a Zlína.

Čtyřiadvacet úspěšných driblinků má zatím na svědomí Vladimír Jovovič, který je doma na severočeském Střeleckém ostrově a byť se zatím podílel jen na třech trefách své zelenobílé družiny, pro Davida Horejše jde o velmi důležitou součástku sestavy.

Jedním z nejpříjemnějších překvapení dosavadního ročníku pak je Abdallah Gning z Teplic, který nasázel čtyři branky a u dalších dvou branek sklářů asistoval. Zanedbatelných určitě není ani 26 úspěšně realizovaných driblinků.

Velmi pěkná čísla v tomto směru mají i mladé pušky Kryštof Daněk a Michal Ševčík, jenž se může stát velmi brzy jeho spoluhráčem na Letné, nicméně na průběžného lídra zatím nestačí...

Tím je gambijský útočník ševců Lamin Jawo, který během deseti vystoupení a 841 poskytnutých minut nabídl 32 úspěšných průniků do obran soupeře. Protože je předposlední Zlín dlouhodobě podprůměrný, je otázkou, co by bývalý útočně laděný fotbalista Jihlavy dokázal v o třídu lepším klubu.

Úspěšné driblinky:

  1. Lamin Javo (Zlín) - 32
    2. Michal Ševčík (Brno) - 31
    3. Kryštof Daněk (Sparta) - 30
    4. Abdallah Gning (Teplice) - 26
    5. Vladimír Jovovič (Jablonec) - 24

Foto: FC Trinity Zlín

Hráčem kola se stal střelec Teplic! Blízko hattricku byl také Chramosta, zaujal i náhradník Staňka