V portfoliu Sparty se nalézá již 8 partnerských klubů. Zatím naposledy přibyla na letenský seznam tato tradiční značka...

Věděli jste o tom, že Sparta provozuje na mládežnické úrovni tzv. fotbalové školičky, jichž má v metropoli už více než 70? V rámci nich mohou předškoláci absolvovat pravidelné tréninkové jednotky pod dohledem ostřílených stratégů.

V portfoliu Sparty se nalézá již 8 partnerských klubů. Zatím naposledy přibyla na letenský seznam tato tradiční značka...

To však není ohledně doprovodných aktivit všechno. Na Letné totiž neustále rozšiřují i svůj seznam partnerských klubů, mezi nimiž už jsou SK Motorlet Praha, FC Tempo Praha, FK Admira Praha, SK Olympie Dolní Břežany, SK Modřany, FC Zličín a FK Loko Vltavín.

Osmou značkou, jež se na mládežnické úrovni se slavným "S" propojila, se stala SK Aritma Praha, kterou čeká v rámci dotyčného spojení hned několik výhod...

Celek, který sídlí v šesté městské části ve Vokovicích, má možnost zúčastnit se společných turnajů a akcí se Spartou a jednou týdně navíc přijíždí do jeho zázemí trenér ze sparťanské akademie, s tím, že pomáhá s řízením tréninkového procesu a správným rozvojem dětí.

Hlavní koordinátor sparťanských přípravek a za partnerská mužstva zodpovídající Jan Lanhaus je nadšen, že dvanáctinásobný mistr Česka navázal spolupráci s tak tradičním klubem, který je navíc jejich geograficky sousedem. Svým myšlením v práci s mládeží jsou si prý obě tělesa velmi podobná a lidé v nich mají stejnou představu o tom, kam by se jejich práce a cíle měly ubírat.

Podobně to vidí i druhá strana. "Velmi si vážíme možnosti spolupracovat s tak slavným klubem. To že jsme byli osloveni Spartou Praha s nabídkou spolupráce vnímáme jako ocenění a uznání práce našich trenérů a celého klubu. Je to takové potvrzení, že naši práci děláme dobře. Hlavní spolupráce bude zaměřena na výchovu těch nejmenších s tím, že trenéři ACS budou docházet do našeho klubu a budou asistovat na trénincích předpřípravkových kategorií. Naši trenéři tak budou moci sledovat a spolupracovat s kouči ACS v tréninkových jednotkách a vyměňovat si navzájem své názory a zkušenosti. Pro hráče bude hlavním přínosem možnost se fotbalově zlepšovat a motivací pro ně může být se i do slavného klubu jednou dostat. V neposlední řadě se naše mládežnická mužstva budou účastnit turnajů pořádaných Spartou, na kterých se naši fotbalisté budou potkávat s mužstvy, proti kterým by si jinak nejspíše nezahráli. Tato spolupráce nás díky výše uvedeným možnostem posune zase o něco výš," liboval si po společném setkání s Tomášem Rosickým či Jaroslavem Hřebíkem sportovní ředitel Aritmy Tomáš Kubr, jehož vyjádření vyšlo na stránkách sparta.cz.

Sparta je jen epizoda. Gólman Kovář se stále především touží prosadit v United