Řekli byste to do ní? Bývalá hvězda Premier League udeřila ženu, teď zná trest

David Silva byl klíčovým dílkem Manchesteru City při zisku Premier League v sezonách 2011/12, 2013/14, 2017/18 a 2018/19. Málokdo by si ovšem pomyslel, že tento na hřišti velmi inteligentní hráč se dokáže snížit i k tak neinteligentnímu chování.

Řekli byste to do ní? Bývalá hvězda Premier League udeřila ženu, teď zná trest

Ačkoliv strávil Silva značnou část své kariéry v Manchesteru City, kde patřil k největším oporám týmu, tak v létě roku 2020 usoudil, že se na „stará kolena“ vrátí do svého rodného Španělska. Ze služeb kreativního fotbalisty se mohl radovat Real Sociead, jemuž David dopomohl k zisku Královského poháru (Copa del Rey).

Vedle své kreativní fotbalové stránky se tento vzrůstem nepříliš vysoký hráč veřejnosti dokázal ukázat i ve špatném světle, když se letos v červnu účastnil hudebního festivalu, na němž vypukla hromadná potyčka. David během ní podle soudního záznamu udeřil ženu, která následně spadla na zem a vyčkala na lékařskou pomoc.

Případ se vlekl několik týdnů, až během čtvrtečního odpoledne se veřejnost doslechla oficiální verdikt. Šestatřicetiletý španělský hráč a fotbalový mistr světa z roku 2010 zaplatí pokutu v celkové výši 1080 eur (přibližně 27 tisíc korun).

Dle serveru Independent byly vedle Silvy z oné potyčky obviněny ještě další dvě osoby. U té první z nich soud rozhodl, že rovněž zaplatí pokutu, druhá musí jít dokonce na osm měsíců do vězení.