Hráčem kola se stal kolumbijský poklad Plzně, na paty mu šlapal africký prcek v dresu Zbrojovky

Až nečekaně jednoznačný průběh měl šlágr 9. kola FORTUNA:LIGY i celého podzimu mezi Plzní a Slavií. Domácí zvítězili v neděli jasně 3:0 a vděčit za to mohou hlavně jednomu muži. A to svému rychlíkovi Jhonu Mosquerovi, po zákroku, na nějž se už v první minutě vykartoval Brazilec Eduardo Santos. Kolumbijský fotbalista tak daroval svému týmu penaltu i přesilovku, navíc krátce nato skóroval sám a po zásluze se stal naším Hráčem kola. Kdo se umístil v těsném závěsu za ním?

3) Denis Ventúra (SK Sigma Olomouc)

Svůj první ligový gól o víkendu oslavil i olomoucký zvířecí detektiv, tedy záložník Denis Ventúra. Slovenská letní posila z maďarského Gyirmotu nastoupila v prvním kole na hřišti Baníku, kvůli zranění však další zápas přidala až před dvěma týdny na půdě Pardubic. Tehdy šel Ventúra na plac jako střídající hráč, to v sobotu v Českých Budějovicích už odehrál plnou porci 90 minut.

A trenér Václav Jílek si za tento tah mohl gratulovat. Byl to totiž právě Ventúra, kdo si v první půli naběhl na rohový kop Radime Breiteho a střelou z první poslal svůj tým do vedení, navíc se ještě do přestávky dostal do další stoprocentní šance. Zkrátka potvrdil, že může být přínosem. A to i zahráváním standardních situací, které si občas vzal na starost. Až se ještě důkladněji sehraje se spoluhráči, bude velkou zbraní Hanáků.

„Sice ani nevím, kolik přesně budu muset za první gól zaplatit do kasy, ale dám to tam moc rád. Toto jsou pozitivní příspěvky. Zvlášť když má trefa nebyla žádným dílem náhody, nýbrž secvičenou akcí. Přesně takhle jsme to během týdne trénovali,“ přiznal slovenský fotbalista po utkání, v němž Olomouc zvítězila jasně 3:0.