Hertha i bez Daridy si poradila s Augsburgem, gól Schicka na výhru Leverkusenu nestačil, Bayern remizoval na půdě Unionu Berlín

Již páté kolo německé Bundesligy otevřel první zářijový pátek duel mezi Borussií Dortmund a Hoffenheimem. Lépe do něj na stadionu Signal Iduna Park vstoupili domácí, kteří se proti hostům z Bádenska-Württemberska dostali brzy do vedení. Domácí fotbalisté ve žluto-černých dresech vstoupili do utkání lépe a v 16. minutě je poslal gólem z vápna Marco Reus. Hosté z Hoffenheimu po inkasované brance na chvíli vapadli z tempa, ale postupně se zase dostávají do tempa. Dobře hrající defenzivě Dortmundu však ani zlepšený výkon Hoffenheimu nevyvedl z míry a nakonec svého soka ubránila. Za hosty nastoupil v průběhu druhého poločasu i český fotbalista Pavel Kadeřábek.

Český reprezentační útočník Patrik Schick si připsal první bundesligovou trefu v této sezóně, přesto to na zisk tří bodů proti Freiburgu nestačilo. Skóre otevřel v 16. minutě Demirbay, ale po změně stran hosté otočili zásluhou Gintera a Gregoritsche. Schickovi se podařilo srovnat, ale o sedm minut později Doan upravil na konečných 2:3.

Duel Bochumi s Werderem Brémy dlouho nepřinášel změnu skóre, až v samotném závěru udeřil hned dvojitě za hosty Füllkrug. Bayern Mnichov si veze z půdy Berlínu Union pouhý bod za remízu 1:1. Na vedoucí trefu Beckera dokázal reagovat Kimmich, ale další změnu stavu již tento zápas nepřinesl. Stejným výsledkem skončilo poměření sil Stuttgartu a Schalke, kde přesné zásahy slavili Führich a Terodde.

Zajímavé gólové hody nabídlo utkání Wolsburgu s Kolínem nad Rýnem. Za domácí se dvojitě prosadil Nmecha, ale hosté byli o poznání lepší a přesné zásahy vykázali Ljubičič, Kainz a Adamyan. Smolařem byl pak domácí Otávio, který si v první půli připsal vlastní gól.

Hertha Berlín si ve druhém poločase dokráčela pro tři body nad Augsburgem. O úvodní trefu se postaral v 58. minutě Lukebakio a v nastaveném čase se z brejku prosadil Richter.

Wolfsburg - 1. FC Köln 2:4
Branky: 2. a 79. Nmecha - 22. Ljubičić, 32. Otávio vl., 45+2. z pen. Kainz, 81. Adamyan

Frankfurt - RB Lipsko 4:0
Branky: 16. Kamada, 22. Rode, 67. Tuta, 84. z pen. Borre

Augsburg – Hertha 0:2 (0:0)
Branky: 58. Lukebakio, 90+3. Richter

Mönchengladbach – Mohuč 0:1 (0:0)
Branka: 55. Martín