Hložek zaznamenal první soutěžní gól za Leverkusen. Trefil se i Schick, ale i tak má Bayer ostudu

České duo v barvách Leverkusenu Adam Hložek - Patrik Schick zaznamenalo gólový úspěch. A speciálně exsparťanovi na to stačilo pouhých pět minut. Ale přesto ani jeden z nich neslaví. Jejich Bayer si totiž uřízl z ostudy kabát a končí v Poháru DFB po porážce 3:4 s třetiligovým soupeřem už po prvním utkání.

Bayer prohrával s outsiderem již od třetí minuty, kdy všechny příznivce bundesligového celku zmrazil Jannik Rochelt. O dvě minuty později se ale dostal k míči český reprezentant a čerstvá posila Leverkusenu a ukázal, proč jej německý klub ze Sparty koupil.

Hložek převzal přihrávku od svého spoluhráče na levé straně a vydal se do souboje jeden na jednoho, ze kterého po rychlé kličce do středu hřiště vyšel vítězně a vypálil. I když trochu se štěstím, brankáře třetiligového Elversbergu po nejistém zákroku překonal a nikdo v tu chvíli nepochyboval o tom, že inkasovaná branka ve třetí minutě bylo pouhé štěstí.

Nadšeně bojující fotbalisté třetiligového celku však překvapili a Hložek se pakoval ze hřiště v devětašedesáté minutě, kdy jeho tým prohrával 2:3. Ovšem, krátce po jeho odchodu Elversberg zvýšil na 2:4. Na tuto branku stihl již jen druhý Čech na hřišti a loňský druhý nejlepší střelec Bundesligy Patrik Schick reagovat snížením stavu na konečných 3:4 v 89. minutě.

Leverkusen má tak z ostudy kabát a Hložkovi tak první soutěžní zápas i přes střelecký zásah pořádně zhořkl... „Měli jsme černý den. Náš výkon byl neadekvátní ve všech ohledech. Nebyli jsme na tom dobře psychicky ani fyzicky. Škoda, že je to pohár - nemůžeme to vyrovnat," komentoval na pozápasové tiskové konferenci ostudu kouč Leverkusenu Gerardo Seoane.

Vrba: Hráčům jsem po zápase říkal, že mám obavu, jestli máme vůbec ambici hrát střed tabulky