Werner jedná s Lipskem o úprku z Chelsea. Dostal svolení k hostování, bude se ale muset hodně uskromnit finančně

Saský klub RB Lipsko jednal s útočníkem Chelsea Timem Wernerem poté, co londýnský klub Němci udělil povolení najít si nový klub.

Werner jedná s Lipskem o úprku z Chelsea. Dostal svolení k hostování, bude se ale muset hodně uskromnit finančně

Werner se od svého přestupu do Chelsea snažil napodobit formu právě z lipského působení, ale to se mu příliš nepovedlo. Sám fotbalista si i několikrát postěžoval na nedostatek herního vytížení. A protože se blíží světový šampionát, chce Werner logicky hrát pravidelně a nevěří, že se mu už v dresu „The Blues“ povede uspět.

Právě Chelsea navíc v létě přivedla Raheema Sterlinga za 47,5 milionu liber a Werner byl tak podle zdrojů serveru 90min.com nabídnut řadě evropských týmů, včetně Lipska, Juventusu, Bayernu Mnichov, Newcastlu, AC Milán, Borussie Dortmund a Atletica Madrid.

Z těchto má k Wernerovi nejblíže pravděpodobně jeho bývalý zaměstnavatel. A sám šestadvacetiletý útočník jeví o návrat do saského klubu zájem.

Chelsea je přitom, stejně jako v případě dalšího nevydařeného angažmá útočníka Romelu Lukaku, ochotna Wernera poslat na hostování. Zároveň prý ale upozornila německého fotbalistu, že musí souhlasit s výrazným snížením platu, pokud chce skutečně odejít.

Jakákoli dohoda o hostování v Lipsku by pravděpodobně zahrnovala i opci na případný trvalý přestup, ale jednání zatím nejsou stále u konce.

Timo Werner ještě v dresu Lipska. Zahraje si v něm opět?

Jednání Chelsea s Lipskem se soustředí toho času pouze na Wernera a není v nich tak zahrnut případný přesun obránce Joško Gvardioly opačným směrem, kterého The Blues letos v létě označili za možný cíl na post středního obránce. Lipsko totiž dalo Londýňanům jasně najevo, že nechce dvacetiletého Chorvata prodat.

Gvardiol je jedním z několika jmen na užším výběru defenzivy Chelsea, vedle Wesleyho Fofana z Leicesteru, Pau Torrese z Villarrealu, Milana Škriniara z Interu Milán, Presnela Kimpembeho z PSG a dvojice Dayot Upamecano a Benjamin Pavard z Bayernu Mnichov.

Zdroj: 90min.com

Vrba věří v diváckou podporu ostravských fans a zároveň krotí přehnaná očekávání