5 důvodů, proč Lipsko porazí Bayern Mnichov v německém Superpoháru

Server Bundesliga.com představil 5 důvodů, proč podle něj mančaft kouče Domenica Tedesca porazí v německém Superpoháru věhlasný mnichovský Bayern. Souboj o německý Superpohár si mimochodem fotbaloví fanoušci a čtenáři serveru eFotbal.cz mohou vychutnat už dnes na obrazovkách Nova Sport 3 od 20:25.

5 důvodů, proč Lipsko porazí Bayern Mnichov v německém Superpoháru

1) Christopher Nkunku

Hráč Bundesligy 2021/22 je zpět a chce samozřejmě s Lipskem uspět jak na domácí, tak i na evropské scéně. V loňské sezóně Nkunku ve čtyřiatřiceti zápasech vstřelil 20 gólů a třináct dalších jich přichystal svým spoluhráčům. A právě od něj si Lipsko slibuje, že pomůže i dnes v zisku Superpoháru proti Bayernu.

„Stále nevnímám svou práci jako hotovou," cituje server Bundesliga.com Nkunku z přípravy na novou sezónu. „V minulé sezóně se nám jako týmu dařilo dobře, ale ještě toho máme před sebou. Chci pokračovat v úspěchu s Lipskem,“ uvedl francouzský reprezentant.

Lipsko se do boje o zisk německého Superpoháru kvalifikovalo díky vítězství v Poháru DFB v květnu. A byl to právě Nkunku, kdo nejdřívě ve finále proti Freiburgu vyrovnal a poté v penaltovém rozstřelu první proměněnou penaltou poslal saský klub k úspěchu.