Žilina po Vrbovi s Hapalem opět po letech sází na českou odbornost a její volba je velmi překvapivá...

Přední tým slovenské nejvyšší soutěže MŠK Žilina byl v posledních dnech spojován s nejedním českým odborníkem včetně Davida Holoubka nebo Romana Skuhravého.

Žilina po Vrbovi s Hapalem opět po letech sází na českou odbornost a její volba je velmi překvapivá...

Šestasedmdesátým trenérem v historii MŠK se nakonec stal šestačtyřicetiletý Jaroslav Hynek, jenž má za sebou práci na lavičce Dukly a prošel také mládeží v Sigmě či Baníku.

Proč se rozhodlo vedení sedminásobného šampiona našich východních sousedů, který dokončil minulý ligový ročník až na šesté pozici, právě takto? "Hledali jsme trenéra z externího prostředí, který má zkušenosti s mládežnickým i dospělým fotbalaem a dokáže ho správně propojit. V Hynkovi, který to zažil v Dukle, jsme ho našli. Chtěli jsme zachovat kontinuitu naší filozofie, což byla priorita. Měli jsme z toho dobrý pocit, vkládáme do něj naděje, ale až čas a samotná sezona ukáže, do jaké míry bylo toto rozhodnutí správné. Očekáváme od něj i přísun nového pohledu na hráče, na hráčskou typologii nebo herní principy a samozřejmě toužíme i po lepších výsledcích. Pamatuju si Duklu pod jeho vedením a hrála kombinační fotbal plný různých herních systémů. Zřetelný tam byl zejména akcent na rozvoj hráče, což pro nás bylo klíčové," přiznal v rozhovoru pro oficiální stránky klubu sportovní manažer Šošonů Karol Belaník.

"Žilinu mám dlouhodobě zařazenou mezi TOP týmy, které dělají s mládeží a zviditelňují prostřednictvím ní svou práci. Když se mi ozvalo vedení, měl jsem obrovskou radost. Splnil se mi sen v tom smyslu, že mě vůbec takový klub osloví a chce poznat moji práci a mé kvality. Na jednu stranu jsem překvapen, na druhou stranu šťastný. Takové byly moje prvotní emoce," přiznal v interview pro web mskzilina.sk kouč.

Pokud jde o české experty, v minulosti vládli na stadionu Pod Dubňom pro více než 11 tisíc diváků i Pavel Vrba nebo Pavel Hapal. "Jsem rád, že po jedenácti letech budu moci opět prodloužit českou stopu v klubu. Věřím, že bude minimálně stejně úspěšná jako ta Hapalova či Vrbova, kteří byli oblíbenci žilinského publika," přidal Hynek, v jehož realizačním týmu se budou nalézat Martin Kuciak, Dušan Binder a Miloš Volešák, s tím, že kvůli bezproblémové komunikaci s Afričany ještě bude trenérský štáb spolupracovat s Princem Oforim.

Právě teď se nenalézá na soupisce MŠK ani jeden český fotbalista. Jak tomu asi bude na konci letního přestupového okna?

Sparta potvrdila, že jeden z favoritů na uvolněný trenérský post je Guľa. Prý má jasný herní styl a styl práce...

Zdroj: mskzilina.sk