Velkolepá rozlučka. Marcelo potvrdil odchod z Realu, se kterým zažil nezapomenutelné momenty

Další kapitán Bílého baletu se loučí ze San Bernabéu a v tomto případě tomu tak bylo ve velkém stylu. Čtyřiatřicetiletý brazilský obránce Marcelo po triumfu v Lize mistrů potvrdil svůj odchod z Realu Madrid, kde působil od roku 2007. Odchovanec Fluminense zatím kopačky na hřebík pověsit nehodlá, ale zatím není známo, jakou novou výzvu vyslyší.

Velkolepá rozlučka. Marcelo potvrdil odchod z Realu, se kterým zažil nezapomenutelné momenty

Marcelo byl dlouhé roky klíčovou tváří týmu, který zažil světlejší i temnější momenty. Na svém kontě má také 25 cenných trofejí, což se nikomu jinému v barvách Bílého baletu doposud nepodařilo. Spoluhráči si jeho přítomnosti v kabině vážili natolik, že ačkoliv nenaskočil do zápasu, dostalo se mu pocty pozvednout ušatý pohár nad hlavu jako prvnímu.

„Lepší rozlučku jsem si nemohl přát. Je to nádherný okamžik a já jsem moc rád, že se takhle mohu dát sbohem. Když jste týmem zvolen jako hlavní kapitán, sníte o tom, že zvednete ten ušatý pohár jako první a mě se to poštěstilo,“ nechal se slyšet Marcelo, ačkoliv do finálového zápasu nezasáhl.

Ve svých čtyřiatřiceti letech by rád pokračoval v aktivní kariéře. „Emoce, které mě právě ovládají, jsou brutální. Byl to můj poslední zápas s Realem Madrid. Jsem ale velmi šťastný, protože tohle není smuteční den, neboť odcházím s radostí v srdci, vděčný fanouškům a kouzelným nocím, které jsem s nimi zažil,“ dodal Marcelo.

Zdroj: tribalfootball.com