Krejčí: Neustále musíme někomu něco dokazovat. Už při postupu do ligy se říkalo, že nám dojde pára

Východočeši mají za sebou sezónu, kterou mohou v kabině hodnotit velice rozporuplně. Naštěstí měla ale sladkou tečku, kterou bylo setrvání mezi tuzemskou elitou. Zrodilo se až v závěrečné skupině o udržení, kdy se týmu kouče Jiřího Krejčího podařilo uhrát čtyři výhry a jednu remízu. Spokojeni ale být rozhodně nemohou, neboť uplynulý ročník byl varovným signálem, že je třeba mnohem více zabrat.

Krejčí: Neustále musíme někomu něco dokazovat. Už při postupu do ligy se říkalo, že nám dojde pára

Zatímco před rokem byli velkým překvapením ligy, tentokrát tahali za kratší konec provazu. „Celé jaro jsme nehráli v takové sestavě, v jaké jsme si představovali. Ať to bylo kvůli vyloučením, zraněním nebo třeba domluvě klubů. Zato ke konci sezony, už někdy od Teplic, se kádr stabilizoval a bylo to vidět. Hlavně v obraně. Té pomohl návrat Tomáše Čelůstky,“ nechal se slyšet východočeský kouč v rozhovoru pro iDnes.cz.

Jedenácté místo v tabulce berou s pokorou, neboť jim zajistilo účast mezi elitou také v další sezóně. „Někdo říkal, že to je solidní příčka. Já tvrdím, že je velmi dobrá, možná výborná. Druhý rok v lize pro nás byl hodně těžký, zvlášť ten začátek jara. Trápil nás norovirus, všichni měli oslabený organismus, pak přišly červené karty, anglické týdny... Dosáhli jsme skutečně suprového výsledku,“ poukazoval na strasti, kterými si jeho tým musel projít.

Pardubice čeká velmi zajímavý ročník, neboť v azylu v Ďolíčku stráví jen podzim a poté se přestěhují do svého nového stadionu. I tak se ale nevyhnou tomu, že budou muset veřejnosti dokazovat, že si prvoligovou příslušnost zaslouží. „Stejná situace byla i ve druhé lize, ani tam nás po první úspěšné sezoně na sedmém místě nebrali vážně. I když jsme pak postupovali do ligy, tak se pořád říkalo, že nám dojde pára atd. Zabydlení se v nejvyšší soutěži ještě zabere hodně času. Právě stadion by k tomu měl pomoci,“ dodal Krejčí.

Zdroj: iDnes.cz