Guardiola mu slíbil novou smlouvu, ale herní vytížení nezaručil. Jakým směrem se Gündogan rozhlíží?

Před pár měsíci se na Ostrovech psalo o tom, že si Manchester City plánuje pojistit služby německého legionáře s tureckými kořeny Ilkaye Gündogana. Zkušený záložník měl jednat s vedením klubu i s trenérem a všechny strany byly otevřeny další spolupráci. Problém ale měla být záruka, která by hráči zajistila patřičné herní vytížení. Tamní kouč Pep Guardiola mu novou smlouvu slíbil, ale dostatečnou porci na hřišti nikoliv.

Guardiola mu slíbil novou smlouvu, ale herní vytížení nezaručil. Jakým směrem se Gündogan rozhlíží?

Ledy se začaly hýbat, ale směrem, který možná rozesmutní nejednoho fanouška Citizens. Vedení klubu údajně informovalo středopolaře o tom, že si může během léta hledat nového zaměstnavatele. Pro oporu, která přišla z Borussie Dortmund v roce 2016, to ale nebyla studená sprcha, neboť se o svou budoucnost rozhodně bát nemusí.

V raných fázích své kariéry na Ostrovech neměl Gündogan na růžích ustláno a často figuroval na marodce. Doposud odehrál za klub z Manchesteru více jak 250 soutěžních zápasů, ve kterých si připsal 47 gólů a 33 asistencí. Jednatřicetiletý záložník by mohl v létě zamířit na jih, ale rýsuje se i nabídka od přímé konkurence z Premier League.

Německý legionář se stal okamžitě předmětem zájmu Arsenalu, kde pevnou rukou vládne Mikel Arteta. Ten měl možnost na Etihad Stadium hráče spatřit v akci ještě během své anabáze pod Guardiolou a nyní věří, že by mohl být přínosem v Londýně. Další zájemce se má hlásit z La Ligy, kde by si jej uměl ve svých plánech představit Diego Simeone s Atléticem Madrid.

Zdroj: dailymail.co.uk