Haaland v City? To je věc, která mě skutečně děsí, přiznává Klopp

Když se vrchní titulové konkurenci podaří ukořistit výraznou posilu, není to pro vás zrovna dobrá zpráva.

Haaland v City? To je věc, která mě skutečně děsí, přiznává Klopp

Jurgen Klopp je člověkem, který si už v minulosti postěžoval, že Manchester City disponuje finančními prostředky, o kterých si jiné kluby mohou nechat jenom zdát. A jejich poslední akvizice to ve své podstatě jenom potvrzuje.

„Rád bych řekl, že můžeme podepsat každého, koho si jen umaneme, ale tak to není. My máme své limity na rozdíl od jiných,“ uvedl Klopp, který sice nezmínil jméno Citizens či Pepa Guardioly, ovšem všichni dobře věděli, kam jeho narážka směrovala.

„Už teď to byla velmi náročná titulová bitva, kterou rozhodovala každá sebemenší ztráta. Abyste dneska vyhráli Premier League, musíte být neomylní. A to my jsme bohužel nebyli,“ přiznával.

Přitom si je vědom, že příští ročník bude ještě obtížnější. „Fotbalové zápasy častokrát bývají rozhodovány jedním jediným člověkem. A pokud se vám do týmu podaří přivést drahou, leč naprostou úžasnou posilu typu Haalanda, velice si tím ty šance na rozhodnutí zápasu zvyšujete,“ pověděl.

A když už se tak rozpovídal, musel učinit i jedno doznání. „Nikdy jsem se nezajímal o to, co ostatní týmy dělají, není to zdvořilé, ale Erling Haaland je skutečně prvotřídní hráč, jehož příchod do Manchesteru City mě poněkud děsí.“

Teď už je jen otázkou, zdali Citizens příchod tohoto norského útočného klenotu dokáží plně zužitkovat. Kolikrát se hráči, zejména z Německa, musí s tempem a náročností anglické Premier League minimálně jednu sezonu sžívat. Navíc Erlinga doprovází poměrně slušná historie zranění.

Zdroj: Sky Sports