Čecha určitě nedohoním, ale když mi bude sloužit zdraví i dobrá forma, mohl bych se vecpat před Viktora, říká Vaclík

Třiatřicetiletý gólman Olympiakosu Pireus Tomáš Vaclík už má na kontě 49 mezinárodních startů a jubilejní padesátý ho zřejmě čeká v červnovém okně.

Čecha určitě nedohoním, ale když mi bude sloužit zdraví i dobrá forma, mohl bych se vecpat před Viktora, říká Vaclík

Nyní je v historickém pořadí českých reprezentačních brankářů na čtvrté pozici hned za Petrem Čechem (124), Františkem Pláničkou (73) a Ivo Viktorem (63).

"Doufám, že to vyjde. Nevěděl jsem, že jsem v počtu startů takhle vysoko v historickém pořadí. To je pěkný. To si té padesátky vážím ještě víc," neskrýval spokojenost čerstvý mistr řecké ligy, jehož stanovisko vyšlo na gol.cz.

Mohl by ještě zaútočit na medailové stupně? Do Ivo Viktora mu přeci jen chybí 14 vystoupení, což není až tak mnoho a v podstatě jde o jeden kalendářní rok. "Petra Čecha určitě nedohoním, ale když mi bude sloužit zdraví i dobrá forma, tak bych se mohl mezi další dva legendární brankáře v budoucnu vecpat," přiblížil na stránkách gol.cz někdejší strážce svatyně Basileje a Sevilly.

Pokračování Jaroslava Šilhavého ve funkci hlavního trenéra jednoznačně kvituje. "Jsem rád, že pokračuje, a mluvím, myslím, i za celou kabinu. Za ty tři roky, co nároďák vede, se udělal velký kus práce ve všech směrech. Tým se někam posunul a věřím, že v dalším kvalifikačním cyklu na to navážeme. Že zvládneme dobře elitní skupinu Ligy národů a pak hlavně kvalifikaci na Euro 2024 v Německu. Nebude roztahané po celé Evropě, což se nám stalo vloni, ale bude se hrát u našich sousedů. Bude to i zajímavější pro fanoušky a jednodušší se na zápasy dostat," doplnil na webu magazínu Gól zkušený čtvrtfinalista loňského evropského šampionátu.

A co třetí ročník Ligy národů, ve které čekají na český výběr Švýcarsko, Španělsko a Portugalsko? "Moc se na Ligu národů těším! Los mě potěšil, protože máme ve skupině Švýcarsko, ve kterém jsem byl čtyři roky, ve Španělsku pak o rok méně. Jsou to všechno celky s velkou kvalitou a věřím, že nás to může jako tým zase někam posunout. Bude to konfrontace se třemi špičkovými evropskými reprezentacemi, které se na rozdíl od nás chystají na listopadové mistrovství světa do Kataru," uzavřel na portálu gol.cz Vaclík.

Velké potíže pro Vydru, před koncem stávající smlouvy si několik měsíců nezahraje

Zdroj: gol.cz