Šilhavý se upíše na další 2 roky a nyní ladí výši smlouvy: Jsem pyšný, že zastávám takový post a nechci z toho utíkat

Jaroslavu Šilhavému byla tento týden výkonným výborem FAČR nabídnuta nová smlouva, která jeho realizačnímu týmu vyprší na konci letošního července.

Šilhavý se upíše na další 2 roky a nyní ladí výši smlouvy: Jsem pyšný, že zastávám takový post a nechci z toho utíkat

"Jsem samozřejmě rád. Myslím, že toto období trvalo zbytečně dlouho. Není tajemstvím, že jednáme s kluky z realizačního týmu s vedením FAČR o prodloužení našich smluv. V úterý výkonný výbor na zasedání rozhodl, že pan předseda bude jednat o prodloužení našich kontraktů. Jakoukoli pozici v národním týmu si každý považuje. Nejsem výjimka. Jsem také pyšný, že zastávám takový post a nechci z toho utíkat. I z toho pohledu, pokud se nic nestane a domluvíme se na smlouvě, budu rád, že pokračuju v trénování národního týmu," uvedl na webu sport.cz šedesátiletý odborník.

Podle Šilhavého jde nyní o to, aby se doladila délka a výše pracovní dohody. "Bavili jsme se o kontraktu na jeden dvouletý cyklus. K mistrovství Evropy. V nejbližších dnech bychom měli mít jednání s předsedou a tam se o tom budeme bavit," ozřejmil čtvrtfinalista loňského Eura, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Jeho realizační tým může klidně doznat změn, ale to je také píseň další budoucnosti. "Tohle také bude v jednání. Co se týká sportovní stránky, nevím o tom. Možná některý z asistentů nebo kluků ze širšího realizáku, že by chtěli končit. Zatím jsem o tomto neuvažoval, čekal jsem, až bude zcela jasné, jak se věci mají, že mám důvěru. Pokud to s prodloužením dopadne, budu se s kluky z realizačního týmu bavit. Nemyslím si, že by tam měly být výrazné změny," uzavřel na sport.cz někdejší šéf Slavie, Dukly, Jablonce či Liberce, který tak s největší pravděpodobností povede Česko i v novém ročníku Ligy národů.

10 věcí, co ničí český fotbal? Berbrův „odkaz“, LFA, jakobíni, surová hra, slabá či závislá média, špatná hřiště i drahota

Zdroj: sport.cz