Moje budoucnost v lize je o tom, jestli budu zdravý a dál budu stačit mladým, tvrdí Procházka. Zájem Zlína prý trvá

Jak to bude s čerstvě osmatřicetiletým zlínským stoperem Václavem Procházkou, jemuž za pár týdnů končí na moravské Letné kontrakt?

Moje budoucnost v lize je o tom, jestli budu zdravý a dál budu stačit mladým, tvrdí Procházka. Zájem Zlína prý trvá

Zdeněk Grygera si s ním zatím pro soutěžní období 2022/2023 neplácl. "Ve Zlíně jsme se vždycky o prodloužení bavili v pozdějším čase. Teď se o něm bavíme zhruba od února, ale situace je taková, že doteď není nic na papíře. Zájem Zlína asi trvá, myslím, že dohoda možná je. Ale jsem rád, že se mi rýsují i jiné varianty. Uvidíme, jak záležitost dopadne," pronesl v interview pro magazín Gól bývalý zadák Slovácka, Plzně, Boleslavi, Baníku i Osmanlisporu, který působí v Baťově městě od roku 2020.

Konec kariéry zatím v žádném případě v plánu není. "Končit s fotbalem určitě nechci. Před rokem, když jsem se Zlínem prodlužoval, jsem samozřejmě počítal i s variantou, že budou dostávat příležitost mladí kluci, aby se zabudovávali do týmu. Neměl jsem s tím problém. Jen jsem říkal, že si to musí zasloužit výkony. Sezona je taková, že jsem v ní odehrál většinu zápasů, za což jsem rád. Věřím, že se všechno rozsekne v nejbližší době," přiblížil zlínské zákulisí bývalý reprezentant Česka s patnácti mezinárodními starty.

K tomuto datu je na 417 prvoligových startech, do konce této sezony může být na 419 vystoupeních. Bude ho hnát i pokoření mety 450 prvoligových zápasů v domácí branži? "Nevím, jestli by jedna sezona stačila. Musel bych ji odehrát celou. Moje budoucnost v lize je ale o tom, jestli budu zdravý a dál budu stačit mladým," uzavřel na portálu gol.cz trojnásobný mistr země z let 2013, 2015 a 2016, jenž v tomto ročníku naskočil do osmadvaceti duelů s bilancí jedné trefy a devíti žlutých karet.

Slavia v Ostravě a se Spartou, Plzeň v Boleslavi s Hradcem a s Baníkem, Chelsea-Liverpool, Juve-Inter

Zdroj: gol.cz