Galásek: Přál bych si někoho z dvojice Plzeň - Slavia obrat o titul. Uvidíme, s kým se nám to povede

Také kouč Baníku Ostrava Tomáš Galásek byl po utkání s Hradce Králové v dobré náladě. Aby ne, vždyť se jednalo o jeho první vítězství na lavičce Ostravy ve funkci hlavního trenéra.

Galásek: Přál bych si někoho z dvojice Plzeň - Slavia obrat o titul. Uvidíme, s kým se nám to povede

„Já si myslím, že jsme donutili soupeře, že jsme asi donutili soupeře k těm chybám, které nám ve druhém poločase nabídli. My jsme nabízeli ty šance soupeři asi v první půli. Museli jsme něco změnit. A za druhou půli musím poděkovat mužstvu, že to zvládlo jak fyzicky, tak po fotbalové stránce. A Laco, že dal dva góly, tak mu to určitě pomůže v sebevědomí. Máme dva zápasy, ve kterých nemusím mužstvo už tolik motivovat,“ překvapil možná trochu Galásek.

Ten v poločase musel stáhnout stopera Davida Lischku. „Já si myslím, že analyzujeme ty chyby z předchozích zápasů. Nebyl úplně dobře postavený, při prvním gólu, myslím. Pořád se to omílá dokola. Musí také vidět, že jsou připraveni i jiní. A ti druzí dostali šanci a využili ji velice dobře,“ uvedl někdejší kapitán české reprezentace, proč se rozhodl k radikálnímu řešení. A vystihl i poklonu náhradníkům, zejména Chlumeckému, který v sestavě právě nahradil výše zmíněného Lischku. „Musím je vyzdvihnout určitě. Nebylo to příjemné hrát proti Kubalovi nebo Prokopovi. Viděli jsme, že jsou agresivní. Hrají velice dobře jako tým. Hradec určitě nezklamal. Hráli na vítězství. Někdy nás přehrávali houževnatostí, že jsme měli problémy s těmi brejky, kdy už jsme neměli tolik sil.“

V dalších zápasech má Ostrava jedinečnou možnost připravit Plzeň nebo Slavii o titul. „Přál bych si někomu ukrást někomu ten titul, ale uvidíme v těch dvou zápasech, proti komu se nám to povede. A děkuji fanouškům, že nás přišli ve většině podpořit. I kluci si té podpory určitě váží. A ve středu tu podporu můžeme využít v náš prospěch,“ řekl Galásek pro televizi.

Koubek: Baník byl efektivnějí. Nám od všeho něco chybělo