Schick poslal Leverkusen do Ligy mistrů, Bayern pouze remizoval se Stuttgartem

Třiatřicáté kolo německé Bundesligy odstartovalo první květnový pátek soubojem Bochumi s Bielefeldem. Právě pro hostující Arminiu to byl nesmírně důležitý duel, neboť se jednalo o jednu z posledních možností zachránit alespoň teoreticky účast v Bundeslize pro příští sezónu. A hosté zápas nezvládli.... Raduje se naopak kanonýr Patrik Schick se svým Leverkusenem. Schick totiž skvělým výkonem poslal Bayer do Ligy mistrů poté, co dva góly sám dal a na jeden nahrál.

A byl to právě Bielefeld, kdo od úvodní minuty tahal za kratší konec hry. V úvodu zápasu totiž dovolili hosté domácím minimálně pět gólových šancí, při kterých kouzlil v bráně gólman Ortega. Ten byl přeci jen nakonec ve dvaadvacáté minutě překonán Polterem. Arminia poté hru vyrovnala a z ojedinělé standartky srovnal v pětatřicáté minutě na 1:1 Nilsson. O mnoho na gólové šance chudší druhý poločas pak nakonec rozhodl v 89. minutě vlastním gólem Bello, který tak smolným vlastencem Bielefeldu zkomplikoval případnou šanci na záchranu Bundesligy.

S dvojitou českou účastí na hřišti začal duel Hoffenheimu s Bayerem Leverkusen. Za domácí nastoupil v základní sestavě obránce Pavel Kadeřábek a za hosty bombarďák Patrik Schick. A oba na hřišti sehráli v první pětačtyřicetiminutovce velkou úlohu. Kadeřábkův Hoffenheim se dostal ve daadvacáté minutě do vedení, ale o dvanáct minut později jim ho uzmul český čarostřelec Patrik Schick. Kadeřábek si zjevně řekl, že se českým krajanem nenechá zahanbit, a tak o dvě minuty později odcentroval do vápna a Christoph Baumgartner dokázal míč ve vápně využit nejlépe, jak mohl, čímž vrátil Hoffenheimu vedení zpět. Leverkusen má ale českého zabijáka Schicka. Ten ve druhé půli nejprve nahrál na gól Diabymu a za okamžik poslal Leverkusen sám druhým gólem v utkání do vedení. Hoffenheim následně zahodil tutovku v podobě odkryté brány, takže už poté čtvrtý gól Leverkusenu z kopačky Alaria byl už jen jasným vzkazem: "Jsme tam!"

Naopak přímý konkurent Leverkusenu Freiburg prohrál doma s Unionem Berlín vysoko 1:4. Union se díky vysokému vítězství posunul na šestou příčku a navíc ještě v posledním kole s Bochumí bude moci zabojovat o poslední vstupenku do skupinové fáze Ligy mistrů. Freiburg čeká v posledním kole velice těžké utkání na Leverkusenu. Do tohoto malé boje však může promluvit ještě Lipsko.

S porážkou od Dortmundu se loučí Fürth a jeho diváci doma s Bundesligou. Ačkoliv beznadějně poslední celek Bundesligy nepředvedl nejhorší výkon a po přestávce se mu dokonce povedlo vyrovnat, na kvalitu Dortmundu to prostě nestačilo. Borussia ukázala svou kvalitu a vítězství zvrátila zpět na svou stranu.

Z velice vyrovnaného utkání mezi Kolínem nad Rýnem a Wolfsburgem nakonec bere všechny tři body hostující Wolfsburg. První poločas nabídl velmi povedený fotbal, po přestávce pak kvalita hry poněkud upadla. O jedinou a tedy i rozhodující branku se postaral krátce před koncem první půle ve 43. minutě Yannick Gerhardt. Ten zaznamenal ještě jeden gól, který však nebyl uznán pro ofsajd.

Hostující Mohuč ovládla duel na stadionu trápící se Herthy Berlín. Mohuč byla lepším celkem a zaslouženě šla i do vedení po obrovské chybě gólmana Lotky, kterému ve 25. minutě propadla na přední tyči rána Karima Onisiwa. Hertha ještěv nastavení první půle stihla srovnat, když Savid Selke proměnil kontroverzně nařízenou penaltu. Ve druhé půli se diváci dočkali už jen jednoho gólu v závěru utkání po přesné hlavičce Stefana Bella. Hertha si sice vytvořila několik dobrých šancí, ale žádnou z nich nedokázali gólově zužitkovat. Pro fotbalisty Herthy je to velká rána, protože ještě nemají stoprocentně zajištěnou účast v Bundeslize pro příští sezónu. Za poražený celek odehrál 88 minut i bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Vladimír Darida.

Bavorský gigant má již mistrovský titul v kapse, přesto chtěl svým fanouškům udělat v Allianz Areně radost. Ke slovu se ale jako první dostali hosté, když v osmé minutě přesně zamířil Tomás. Bayern dokázal v první půli stav otočit po vlastní brance Mavropanose a gólů Müllera, ale Kalajdžič po změně stran rozhodl o remíze 2:2.

Bundesliga, 33. kolo:

Bochum - Bielefeld 2:1 (1:1)
Branky: 22. Polter, 89. Bello vla. – 35. Nilsson.

Hoffenheim - Leverkusen 2:4 (2:1)
Branky: 22. Rutter, 36. Baumgartner – 34. a 76. Schick, 73. Diaby, 90+1. Alario.

Freiburg - Union Berlín 1:4 (0:3)
Branky: 61. Höler – 11. Prömel, 30. Trimmel, 41. Becker, 90. Schäfer.

Fürth - Borussia Dortmund 1:3 (0:1)
Branky: 70. Ngankam – 26. a72. Brandt, 77. Passlack.

Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 0:1 (0:1)
Branka: 43. Gerhardt

Hertha Berlín - Mohuč 1:2 (1:1)
Branky: 45+5. Selke z pen. – 25. Widmer, 81. Bell.