Pokřiky v ČFL? Čekal jsem to daleko horší, je to v pohodě, hlásí Limberský, z něhož se stal v Jiskře stoper

David Limberský, jehož už řadu měsíců zastihnete v kádru třetiligové Jiskry Domažlice, si za svým loňským rozhodnutím opustit nejvyšší úroveň stojí a nikdy by ho nevyměnil. 

Pokřiky v ČFL? Čekal jsem to daleko horší, je to v pohodě, hlásí Limberský, z něhož se stal v Jiskře stoper

"Už teď vím, že na stoperu ve třetí lize, když tolik netrénuji, je to pro mě tak akorát náročné. Abych plnil top fyzické parametry, na to bych už asi neměl," přiznal na stránkách gol.cz osmatřicetiletý zadák.

Mimo profi fotbal už je necelý rok. "Je to divné, ale zvykl jsem si docela rychle. Konce kariéry jsem se strašně bál, co bude, jak bude. Že jsem si zvykl tak rychle, je asi tím, že jsem pokračoval v Domažlicích. O fotbal jsem tedy úplně nepřišel, parta tam je taky super. Je to takový mezistupeň k úplnému konci kariéry. Díky tomu se mi to líp vstřebalo, starám se o tři děti a mám plno podnikatelských záměrů, takže toho mám dost," ozřejmil na stránkách Gólu "Limba".

S jakou změnou se nevyrovnával zrovna snadno? "Asi s režimem profesionálního fotbalisty, který jsem dlouhá léta měl. Najednou jsem ráno nemusel na trénink, to byl největší problém," doplnil na gol.cz exreprezentant.

Protože Jiskra trénuje poměrně často, nemusí řešit ani žádná kila navíc. "Mám váhu, co jsem měl v lize plus dvě kila, což je, myslím, docela dobrý. Trénujeme třikrát až čtyřikrát v týdnu, o víkendu jsou mistrovské zápasy, takže fotbal mám docela často," připomněl na serveru gol.cz osmatřicetiletý veterán, jehož čeká v květnu v Doosan aréně oficiální rozlučka s Plzní.

V posledním angažmá se přesunul z krajního beka na post středního obránce. "Celou sezonu hraju stopera-rozehrávače, což mi vyhovuje. Trénuje nás Pavel Vaigl, je to i můj nejlepší kamarád, tak jsem spojil příjemné s užitečným. Třetí liga je taky dost běžecká, hlavně prvoligová béčka jsou hodně pohyblivá. Krajní bek lítá nahoru a dolů a je to o hodně náročnější, tam by to už pro mě nebylo," zaznělo z úst Limberského.

A co pokřiky při venkovních zápasech, ze kterých mívají často známé tváře obavy? "Ani moc ne, občas nějaké jednotlivé hlasy jsou slyšet, ale čekal jsem to daleko horší. Je to v pohodě," uzavřel fotbalista, jehož celek se v tabulce ČFL drží na čtvrté pozici se stejným bodovým ziskem jako páté Karlovy Vary, šestý Slavoj Vyšehrad a sedmý Motorlet.

Švancara o Baníku: Nevím, co vedení klubu vlastně chce. S tímto kádrem na první trojku rozhodně nemá

Zdroj: gol.cz