Disciplinárka si podala Spartu, Baník i Petra Radu! Táborsko kotel ještě čeká

Padl zelený čtvrtek a pokuty padají o sto šest. I když Slavia dnes bojuje za celý český fotbal v Evropských pohárech, disciplinárka si posvítila na českou ligu a udělovala pokuty a důtky. Kolika dostala Sparta tentokrát?

Disciplinárka si podala Spartu, Baník i Petra Radu! Táborsko kotel ještě čeká

To, že disciplinárka umí rozdělovat pořádné pokuty, to už víme. Dnes se o tom zas a znovu přesvědčila Sparta. Ta dostala pokutu 170 tisíc korun za rasismus a pyrotechniku fanoušků v zápase proti Ostravě, která dostala "jen" 25 tisíc. Podtrženo sečteno, 200 tisíc jen kvůli fanouškům je až smutné. Jakoby to už nestačilo. 

Tak prestižní střetnutí týmů, jakými Sparta s Baníkem jsou vždy provázely různé problémy, avšak právě tyto zbytečné problémy všem jen ztěžují práci a zvlášť oběma týmům. Ano, v takových zápasech se nesmí vytratit pověstná rivalita, ale každý konflikt má své meze.

Dalším, kdo musel "na kobereček" byl trenér Jablonce Petr Rada. Ten vzbudil ohlas v zápase s  Pardubicemi, kdy se dostal do slovní přestřelky s fanouškem Pardubic. Trenér Rada dostal za tuto konfontaci jen důtku, to Pardubice dostali pokutu 30 tisíc korun za za nevhodné pokřiky fanoušků na adresu trenéra.

Disciplinárka si posvítila i na šlágr kola Plzeň vs. Slavia. Viktorka dostala pokutu 70 tisíc korun za nevhodné pokřiky fanoušků a pyrotechniku. To Slavii to stálo "jen" 30 tisíc korun za nesportovní chování svých fanoušků .

Posledním, na koho se nezapomnělo je Táborsko, které nedorazilo k utkání v Chrudimi. "Táborsko se vyjádřilo ve smyslu, že do místa konání zápasu nedojelo z důvodu uzavřené dálnice po dopravní nehodě na cestě k zápasu" komentoval situaci předseda komise.