Analýza: Má Šilhavý zůstat u národního týmu? Jak daleko byli Češi od Kataru? A proč tam nebudou?

Jihoafrická republika, Brazílie, Rusko. Nyní k těmto třem státům přibyl čtvrtý – Katar. Ani v jednom z nich se česká fotbalová reprezentace nepředstavila a nepředstaví na světovém šampionátu. Země, která vychovala Pláničku, Masopusta, či Nedvěda, bude už počtvrté za sebou chybět na největším fotbalovém svátku na zeměkouli. Jak daleko Češi od něj byli? Analýzu vrcholu cyklu národního týmu přináší nejnovější vydání magazínu HATTRICK, který je nyní v prodeji.

Analýza: Má Šilhavý zůstat u národního týmu? Jak daleko byli Češi od Kataru? A proč tam nebudou?

Podle optimistů chyběl malý kousek, podle pesimistů zase pořádný kus a v tomto obšírném duchu hodnotí vystoupení Česka v baráži i Hattrick. Velmi důležitým aspektem byla situace v kádru trenéra Jaroslava Šilhavého. 

Oproti loňskému červnu vypadla ze hry celá obrana Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil. Jen po krůčcích se vraceli dlouhodobí marodi Hovorka s Kúdelou či Provod. Zdraví nepustilo do baráže Ševčíka, Vydru a hlavně Patrika Schicka, klíčového muže české ofenzívy a společně s Ronaldem nejlepšího střelce loňského evropského šampionátu. Střelce, který v bundeslize šlape na paty Robertu Lewandowskému.

Rozbor národního týmu v HATTRICK také nastiňuje otázku dalšího působení Jaroslava Šilhavého u prvního výběru země. Má zůstat a pokračovat? Nebo jej má vystřídat někdo jiný? Ale kdo?

Hlas lidu, hlas boží. A tak tento obsáhlý materiál magazínu HATTRICK zpestřujeme i výběrem z mnoha diskusí fanoušků na fotbalových webech a sociálních sítích. Ani tady  není fotbalový národ jednotný.

A co vy? Už máte HATTRICK s textem o nedokončené katarské cestě?Od čtvrtka 7. dubna je na trhu i s obsáhlou analýzou na téma „Proč Češi zase budou na MS chybět?“