Na Chelsea se stojí fronty. O podíl v klubu má zájem mílař Coe i legenda Terry

Krizové scénaře po nuceném odchodu Romana Abramoviče se Stamford Bridge zatím nenaplnili. Klub stále funguje, britští novináři spekulují o nákupech za desítky milionů liber, tým vedený Thomasem Tuchelem v sobotu zvládl postoupit přes Middlesborough do semifinále FA Cupu. A naopak se v západním Londýně tvoří fronty zájemců o koupi.    

Na Chelsea se stojí fronty. O podíl v klubu má zájem mílař Coe i legenda Terry

Tři subjekty projevily do páteční “uzávěrky” oficiální zájem o koupi fotbalové Chelsea tři subjekty. Skupina vedená britským realitním magnátem Nickem Candym. Majitelé baseballového klubu Chicago Cubs. A v konsorciu spolu s bývalým šéfem aerolinek British Airways Martinem Broughtonem též šéf World Athletics Sebastian Coe. Podle anglických médií to přitom nemusí být konec prodlužování seznamu zájemců, páteční uzávěrka měla být spíš formální a nabídky stále mohou chodit.

Zároveň okolo možného procesu prodeje Chelsea stále chodí řada menších zpráv, které je obtížně ověřit ve smyslu jejich serióznosti. Podle jedné má mít zájem a nabídku připravovat nejbohatší Brit současnosti (pokud nebudeme tedy počítat královnu), sir Jim Ratcliffe, majitel chemického koncernu Ineos, podle dalších se o minoritní podíl v rámci fanouškovského trustu přihlásil i klubová legenda John Terry. 

Dalším zájemcem má být podle jiných zdrojů zase americký miliardář Todd Boehly, který údajně měl projevit ochotu - minimálně mediálně - zvýšit svou první nabídku ve výši dvou miliard liber o 25 procent. Abramovič, na kterého dopadly sankce za jeho napojení na Kreml, přitom původně podle všeho očekával, že za Chelsea vyinkasuje (veškerý profit plynoucí z transakce slíbil věnovat obětem konfliktu na Ukrajině) až čtyři miliardy liber. Podle analytiků ale prodejní suma by mohla být o více než miliardu nižší.

zdroj: SkySports