Těžká doba si žádá hrdinské činy a já za Chelsea budu bojovat! slíbil Tuchel, i když nezná budoucnost

Vesměs nikdo nedokáže s úplnou přesností říct, co nyní na Chelsea v nějaké dohledné době čeká.

Těžká doba si žádá hrdinské činy a já za Chelsea budu bojovat! slíbil Tuchel, i když nezná budoucnost

Blues se ocitli ve velmi obtížné situaci. Ruskému oligarchovi Romanu Abramovičovi byl v Anglii zmrazen majetek a klub teď nesmí prodávat ani kupovat hráče, ba dokonce ani prodávat suvenýry či vstupenky na zápasy… Tedy prakticky vše, z čeho by mohl profitovat majitel s ruskými kořeny, bylo pozastaveno.

Veškeré sankce uvalené na Abramoviče zahalily tradiční londýnský klub do velmi hustého kouře, z něhož prakticky nelze vidět na obzor druhého dne. A co se stane, to neví ani sám trenér Thomas Tuchel, jehož jméno je už teď spojováno s přesunem do takového Mancheteru United, k jehož kormidlu se od léta postaví nový lodivod.

„Myslíte si, že se vzdám, když se situace nečekaně zkomplikovala?“ tázal se Tuchel novinářů na tiskové konferenci. „S tímto klubem jsem podepsal smlouvu, což znamená, že jsem se mu zavázal plnit jisté povinnosti. A ty povinnosti budu plnit, dokud mi sám klub neřekne jinak,“ informoval o svých úmyslech.

„V těžké době se často pozná pravý charakter lidí a já díky této situaci, ať už je sebevíc nepříjemná, poznal, jak skvělý a odhodlaný kolektiv tu máme. Hráči jsou ochotni pro klub bojovat, a stejně tak i já. Pracujeme sice ze dne na den, ale všichni do naší práce vkládáme sto procent. A na tom se nic nezmění. Já i my všichni budeme bojovat!“ slíbil.

Zdroj: Goal.com