Společně s kolegy můžeme v budoucnu Boleslav pozvednout a některé hráče rozvinout, říká Hoftych

Pro čtyřiapadesátiletého trenérského odborníka Pavla Hoftycha, jenž sezonu startoval ještě v libereckých barvách, ale musel z kola ven kvůli špatným výsledkům, je čest sedět na lavičce Mladé Boleslavi, jíž považuje za přední tuzemskou značku.

Společně s kolegy můžeme v budoucnu Boleslav pozvednout a některé hráče rozvinout, říká Hoftych

"Boleslav je velmi dobrá fotbalová značka v republice, tým se většinou pohybuje v horních patrech tabulky. Komunikace probíhá na všech úrovních tak, jak by to mělo být. Samozřejmě všichni chceme bodovat a beru, že trenér áčka je vždy souzen podle úspěchů. Dojíždíme sezonu, uměl bych si načasování příchodu představit jinak, ale jsem rád, že můžu být trenérem Boleslavi a že mám k ruce velmi dobrý tým kolegů. Myslím, že společně můžeme v budoucnu pozvednout Boleslav a některé hráče rozvinout. Musím také ocenit, jak fantastické jsou v Boleslavi tréninkové plochy, trávníkáři o ně skvěle pečují. I když bylo venku pod bodem mrazu, ani jednou se nám nestalo, že by byl trávník přimrzlý nebo tvrdý," ozřejmil v interview pro Gól bývalý kouč Zlína, Bohemians 1905, Českých Budějovic, Spartaku Trnava nebo Slovanu Liberec.

O víkendu narazí jeho nový tým, který je nyní v tabulce na osmé pozici, na třetí Spartu. Co na ni v Lokotrans aréně chystá? "Pořád potřebujeme sbírat body, díváme se pod sebe. Nechceme se objevit někde na nepříjemných místech v tabulce. Je pozitivní, že jsme dokázali minule vyhrát doma s nulou, teď se nám na Bohemce povedlo dvakrát vyrovnat. Na Spartu se nemusí nikdo chystat, pořád je to tahák, nemusíte mít žádné speciální proslovy nebo motivaci. Každý hráč se chce proti Spartě, Slavii a Plzni vytáhnout. Věřím, že podáme týmový a zodpovědný výkon na hranici možností. Tak to musí být proti Spartě vždy. Navíc máme i kvalitu směrem dopředu, umíme branky střílet. Věřím, že to může být zajímavý zápas," zavěštil si na serveru gol.cz mistr slovenské nejvyšší soutěže z roku 2018.

Realizační tým Hoftycha má úplně jiný styl komunikace, než který v Boleslavi byl. Tréninky jsou jiné, změnila se energie

Zdroj: gol.cz