Vrba: Doufejme, že Partizan nepůjde do derby se Zvezdou v úplně dobrém rozpoložení

Pražskou Spartu dnes čeká důležitá odveta se srbským Partizanem Bělehrad o postup do osmifinále Evropské konferenční ligy. Letenský klub by přitom rád zlomil nepříznivou srbskou bilanci. Sparta v Srbsku hrála třikrát, třikrát nedala gól a pokaždé vypadla.

Vrba: Doufejme, že Partizan nepůjde do derby se Zvezdou v úplně dobrém rozpoložení

Trenéra Pavla Vrbu však černá bilance se srbskými celky Sparty netrápí. Sám má totiž s Partizanem dobré zkušenosti ještě z doby plzeňského působení. Myslím si, že bydlíme ve stejném hotelu, jako my tenkrát s Plzní. Budeme hrát na stejném stadionu, doufám, že i závěr dopadne stejně a bude z toho postup i tentokrát,“ věří sparťanský kouč v to, že bude pokračovat ve své bilanci. K tomu, aby jeho svěřenci ale v Srbsku uspěli, musí Sparta zlepšit několik věcí, kterými se prezentovala před týdnem na Letné. „Musíme zlepšit v ofenzivě. V Praze jsme měli velice dobrý začátek do utkání. Bohužel jsme z toho ustoupili. Bude rozhodovat naše ofenziva. Pokud bude stejně dobrá jako v úvodních dvaceti minutách, věřím tomu, že jsme schopni zápas zdramatizovat. Doufejme, že to tak bude,“ má jasno Vrba.

„Partizan vyhrál na Spartě a bude hrát ze zabezpečené obrany. Bude chtít fanoušky potěšit a hrát ofenzivněji než v Praze. Může přijít polovina stadionu. My nemáme co ztratit, mohl by to být zajímavý fotbal nahoru dolu Věřím, že to tak bude,“ věří Vrba, kterému bude k dispozici po zranění i záložník Ladislav Krejčí, ale naopak bude chybět stoper Čelůstka. „Ondra má zdravotní problémy. Budeme to řešit trojicí hráčů na dvou postech. To znamená Hancko, Panák, Vitík. Uvidíme, jak se rozhodneme,“ nechtěl Vrba na předzápasové tiskové konferenci nic předjímat.

Podle sparťanského kouče nebude v odvetném utkání o osmifinále Evropské konferenční ligy pro Spartu výhodou ani to, že Partizan čeká o víkendu bělehradské derby s největším rivalem Crvenou Zvezdou. „Osobně si myslím, že ambice Partizanu jsou uspět ve čtvrtek i v neděli. Doufejme, že Partizan nepůjde do nedělního derby v úplně dobrém rozpoložení,“ věří osmapadesátiletý trenér v úspěch.

Zdroj: sparta.cz

Češky nevstřelily gól ani ve třetím zápase. Z amerického turnaje odjíždějí s třetím flekem