Conte připustil, že jeho budoucnost ve Spurs může být sečtena

Trenér londýnského Tottenhamu Antonio Conte přiznal, že se po středeční porážce 1:0 s Burnley pravděpodobně bude projednávat jeho další působení v klubu.

Conte připustil, že jeho budoucnost ve Spurs může být sečtena

Ačkoliv se Spurs na půdě Burnley tlačili do útoku, přesná hlavička Bena Mee ze 71. minuty do sítě Lloris jejich snahu prakticky ukončila. A také velmi pravděpodobně rozhodla právě i o osudu dvaapadesátiletého italského trenéra. Vždyť jeho „Kohouti“ si připsali již čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů Premier League. Jediným světlým momentem bylo ohromující a překvapivé vítězství z minulého víkendu proti vedoucímu týmu Manchesteru City.

Před tímto nečekaným úspěchem však Conteho svěřenci propadli na Chelsea, doma se Southamptonem a rovněž doma s Wolves. Středeční porážka s Burnley jim tak ještě více ztížila situaci v boji o umístění v první čtyřce. Tottenham je momentálně na osmé příčce se ztrátou sedmi bodů na čtvrtý Manchester United.

V pozápasovém rozhovoru pro Sky Sports tak Conte logicky připustil, že se jeho budoucnost v klubu asi bude řešit. „Není to jen o dnešním večeru. Z posledních pěti zápasů jsme prohráli čtyři. To znamená, že proběhne hodnocení o klubu a o mně,“ řekl smířlivě. „Pro mě je také velmi frustrující prohrát z posledních pěti zápasů čtyři. Situace je prostě taková a mluví jasně,“ vysvětlil.

„Opravdu je mi líto fanoušků, zejména fanoušků, protože si to nezaslouží. Ale kdy máte neúspěšnou zápasovou šňuru, znamená to, že musíte provést hodnocení. Klub musí udělat hodnocení a najít to nejlepší řešení,“ pokračoval dále italský trenér, který též přiznal, že moc nevěří, že by se mumohlo pomoci situaci v Tottenhamu změnit. „Přišel jsem, abych se pokusil zlepšit situaci v Tottenhamu, ale možná v tuto chvíli, nevím, nejsem tak dobrý, abych situaci zlepšil. Pro mě je to velmi frustrující, protože vím, že tvrdě pracujeme, hodně pracujeme a snažíme se z každého hráče dostat to nejlepší. Ale realita je opačná,“ řekl pro Sky Sports.

Conte navíc sám pro případná jednání naznačil, že se vyhazovu asi nebude příliš bránit. „Jsem příliš upřímný na to, abych zavřel oči a řekl: Dobrá, v sobotu budeme hrát další zápas. V tuto chvíli je správné dobře vidět, jaká je situace a udělat hodnocení. Takže opakuji, jsem opravdu frustrovaný a nejsem zvyklý čelit takovýmto situacím. Od prvního dne, kdy jsem sem přijel, chci pomáhat Tottenhamu. A jsem příliš upřímný na to, abych zavřel oči a pokračoval tímto způsobem a také bral svůj plat. V tuto chvíli to není správné,“ poslal jasný vzkaz na jednání.

Zdroj: 90min.com

Další křídlo na Anfield Road? Klopp už má jasno, ale řádně se plácne přes kapsu