Čistá konta proti Hradci i Slovácku jsou super, doufám že na to navážem, hlásil po neatraktivním zápase v Ďolíčku Vacek

Druhý jarní zápas, druhá remíza 0:0. Obsluha světelné tabule se ani v druhém domácím zápase Pardubic po zimní přestávce příliš nenadřela. Stejně tak se zřejmě příliš nepobavili ani diváci, kteří za Pardubicemi včera podruhé během čtyř dnů přijeli do jejich pražského exilu v Ďolíčku.   

Čistá konta proti Hradci i Slovácku jsou super, doufám že na to navážem, hlásil po neatraktivním zápase v Ďolíčku Vacek

“Upřímně musím říct že se nám nepodařil první poločas, nedokázali jsme získávat druhé míče a na Slovácku bylo vidět, že je odhodláno utkání zvládnout. Do druhého poločasu se nám nicméně podařilo přepnout a myslím si, že pak už jsme ten zápas měli ve svých rukou my,” hodnotil utkání při absenci Jana Jeřábka novopečený kapitán domácích Kamil Vacek s tím, že zápas podle něj nebyl pro diváka úplně nejatraktivnější. Na druhou stranu litoval, že se jeho týmu v druhém poločase po příchodu Pavla Černého na hřiště nepodařilo dotlačit některou z šancí do branky.

Druhou bezgólovou remízu v řadě nicméně jinak Vacek vnímá veskrze pozitivně. “To že jsme nedostali góly ani proti Hradci ani proti Slovácku je super, oba jsou to týmy, které se pohybujou v té nejlepší šestce, a doufám, že na to v dalších zápasech navážeme,” hlásil Vacek. To na straně Slovácka bylo chmur více. Pro hosty se jednalo o třetí jarní zápas v lize bez vstřelené branky, přičemž tým Michala Svědíka aspirující na umístění ve skupině bojující o titul získal první bod. Navíc ztratil Michala Kadlece, u kterého je podezření na poranění kolena.

“Nejsme schopni akce dohrát, dostat se k odraženým balonům. Po prvním poločase, ve kterém jsme zahodili čtyři pět šancí, to byla otázka psychiky. Fotbal takové situace přináší. Krize přijde na každého. Záleží, jak dlouho se nás bude držet,“ vnímá problém kouč hostů Martin Svědík, který sice postupně nasadil tři útočníky, gólu se jeho tým stejně nedočkal. Solidní příležitost protrhnout tuto střeleckou nemohoucnost bude mít jeho tým už tento víkend, když doma hostí Boleslav, která se aktuálně nepyšní dokonalou defenzivou.

zdroj: fkpardubice.cz/ČTK